
НБУ змінить умови поповнення банківських карт через термінали самообслуговування. Нововведення стосуватиметься усіх банків, у тому числі й ПриватБанку. Перед тим як внести готівку у відправника коштів попросять ввести його номер телефону. Такі зміни вступлять у силу з 1 серпня.
У ПриватБанку підтвердили, що з 1 серпня 2023 року до квитанції про переказ коштів буде додана графа з номером телефону поповнювача. Таким чином, щоб поповнити банківський рахунок через термінал, треба буде ідентифікуватися в системі за допомогою свого мобільного телефону. Це означає, що перекази більше не будуть анонімними.
На такий крок в НБУ пішли заради того, щоб краще контролювати банківські рахунки українців. Також це один з кроків для боротьби з корупцією.
Нові умови переказу готівки через термінали не стосуватимуться таких платежів:
Тобто йдеться лише про перекази коштів з картки на картку інших осіб. Якщо ви, наприклад, вказуєте зарплату, яка не пояснює ваші перекази, заявляєте, що відкриваєте картку для отримання зарплати, а насправді щодня отримуєте перекази за оплату якихось послуг, то банки звертатимуть увагу на таких клієнтів й вони підпадатимуть під фінансовий моніторинг.
У Європейському парламенті зробили вагомий крок до запуску цифрового євро. Для мільйонів людей це означатиме ще один спосіб швидко розраховуватися онлайн та навіть офлайн, причому без відсотків. Водночас у ЄС запевняють: нова форма грошей не призведе д...
У 2026 році фінансові шахраї в Україні зосередилися не на зламі систем безпеки, а на "роботі" з людьми. Зловмисники дедалі частіше вибудовують сценарії так, щоб жертва власноруч передавала дані картки, підтверджувала операції або переходила на фейкові ...