ПриватБанк знімає половину пенсії чи зарплати без дозволу: Названо випадки, коли законно позбавлять грошей

В Україні банки мають право без дозволу клієнтів списувати частину зарплати чи пенсії. Усього є кілька випадків, коли банк змушений іти на такий крок, передають Патріоти України.

Як йдеться у відповіді ПриватБанку на скаргу клієнта, списувати гроші із зарплатної чи пенсійної картки клієнта можуть у тому випадку, якщо клієнт вчасно не погасив кредит. Про це йдеться у Правилах використання кредиту. Однак у судах деяким клієнтам вдається довести, що таке списання є незаконним.

Ще одне правило: гроші з рахунку можуть без дозволу списати на запит виконавчої служби. Виконавча служба отримує відповідний документ або від нотаріуса, або від суду. Щоб стягнути борг, виконавець може надіслати відповідний лист щодо боржника до банку, а банк зобов'язаний відреагувати.

Що робити, якщо з рахунку зникли гроші?

Перше, що потрібно зробити, – це перевірити свій банківський застосунок. У ньому можна подивитися виписку за рахунком та дізнатися, на що було знято кошти. Потім необхідно звернутися до банку з проханням роз'яснити, чому відбулося списання.

Якщо у вас є кредит у Приватбанку і банк почав самовільно списувати гроші з пенсії чи зарплати, найкращий спосіб – сплатити борг перед банком. Однак про всяк випадок також варто відправити в банк письмову вимогу припинити списання та заявити, що ви не підписували договір, який передбачає списання. Якщо банк у відповідь надішле повідомлення, що списання продовжаться, ви зможете використати його в суді.

Якщо гроші списуються за листом від виконавця, вам необхідно знайти виконавця судового рішення, звернутися до нього з проханням зняти арешт із суми, яка становить дві мінімальні зарплати, а також у найкоротший термін погасити свій борг.

В ОПУ розповіли, який аеропорт України відновить роботу першим

п’ятниця, 1 грудень 2023, 22:28

«Бориспіль» стане першим аеропортом, який відкриють в Україні, щойно це дозволить безпекова ситуація. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Андрій Сибіга, передають Патріоти України. За його словами, аеропорт став першим об'єктом, який зак...

Кличко залучає російський досвід? Мобілізованим з Києва виплачуватимуть по 30 000 грн

п’ятниця, 1 грудень 2023, 19:02

Киянам, які будуть призвані до армії в межах програми мобілізації з грудня, почнуть виплачувати 30 тис. грн. Київрада розгляне питання матеріального заохочення на найближчому засіданні. Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко в Telegram. . "Місто ...