Призначення пенсії за віком: Українцям пояснили, як не отримати меншу виплату через маленьку помилку

Українські пенсіонери під час призначення їм пенсії за віком можуть отримати від держави пенсію меншу, аніж хотілося б. Особливо це стосується пенсіонерів, які народилися на початку року, або в його кінці, передають Патріоти України.

Поганий жарт з пенсіонером може зіграти система, за якої рекомендується подавати заяву щодо призначення пенсії заздалегідь, за місяць-два до настання пенсійного віку. Про це повідомляє "Соціальна платформа".

Як приклад, видання наводить історію 60-річної читачки, яка досягла пенсійного віку у січні 2023 року, але заяву написала у грудні 2022. Річ у тім, що згідно із законодавством, українські пенсіонери мають термін у три місяці з дати настання пенсійного віку, щоб подати заяву на призначення пенсії. Але спеціалісти ПФУ радять подавати заяву раніше, за місяць або навіть за два до дати настання потрібного віку – щоб встигти зібрати усі потрібні документи.

Саме це у випадку жінки призвело до того, що їй призначили меншу пенсію, аніж вона могла б отримувати. Тому що для розрахунків середньої заробітної плати, яка піде за основу виплат, знову ж таки згідно з діючим законодавством, для неї узяли період в три роки, які передували поданню заяви – тобто, період 2019-2021 років, коли зарплати були меншими.

"Це означає, що розмір пенсії буде нижчим, оскільки середня зарплата по країні у 2022 році вища, ніж у 2021. Але, якщо заявку подають у 2023 році, то враховуватиметься заробітна плата за 2020-2022 роки, яка може бути вищою, це стосується й наступних років", – відзначили експерти видання.

Тобто, такий простий крок, як не спішити із поданням заяви на призначення пенсійних виплат за віком, може посприяти отриманню більшої пенсії. Особливо, якщо пенсіонер досягає відповідного віку у грудні або січні.

Українці мають сплатити податки за своє житло: Яка сума та терміни

неділя, 18 травень 2025, 18:42

Українцям до 1 липня 2025 року надішлють квитанції з повідомленням про необхідність сплатити податок на нерухомість. Платню треба здійснити власниками великих квартир і будинків. Про це йдеться в матеріалі видання OBOZ.UA, передають Патріоти України. Р...

Чоловіки чи жінки: Стало відомо, хто найчастіше страждає від безробіття в Україні і яка ситуація з вищою освітою

неділя, 18 травень 2025, 18:10

Серед безробітних в Україні фіксується значна гендерна дипропорція: 82% складають жінки, що значною мірою поснюється мобілізацією та воєнним станом, свідчать результати дослідження "Зареєстроване безробіття в Україні", проведеного за спільною ініціатив...