Українські пенсіонери під час призначення їм пенсії за віком можуть отримати від держави пенсію меншу, аніж хотілося б. Особливо це стосується пенсіонерів, які народилися на початку року, або в його кінці, передають Патріоти України.
Поганий жарт з пенсіонером може зіграти система, за якої рекомендується подавати заяву щодо призначення пенсії заздалегідь, за місяць-два до настання пенсійного віку. Про це повідомляє "Соціальна платформа".
Як приклад, видання наводить історію 60-річної читачки, яка досягла пенсійного віку у січні 2023 року, але заяву написала у грудні 2022. Річ у тім, що згідно із законодавством, українські пенсіонери мають термін у три місяці з дати настання пенсійного віку, щоб подати заяву на призначення пенсії. Але спеціалісти ПФУ радять подавати заяву раніше, за місяць або навіть за два до дати настання потрібного віку – щоб встигти зібрати усі потрібні документи.
Саме це у випадку жінки призвело до того, що їй призначили меншу пенсію, аніж вона могла б отримувати. Тому що для розрахунків середньої заробітної плати, яка піде за основу виплат, знову ж таки згідно з діючим законодавством, для неї узяли період в три роки, які передували поданню заяви – тобто, період 2019-2021 років, коли зарплати були меншими.
"Це означає, що розмір пенсії буде нижчим, оскільки середня зарплата по країні у 2022 році вища, ніж у 2021. Але, якщо заявку подають у 2023 році, то враховуватиметься заробітна плата за 2020-2022 роки, яка може бути вищою, це стосується й наступних років", – відзначили експерти видання.
Тобто, такий простий крок, як не спішити із поданням заяви на призначення пенсійних виплат за віком, може посприяти отриманню більшої пенсії. Особливо, якщо пенсіонер досягає відповідного віку у грудні або січні.
Оплата листків непрацездатності (лікарняних), які мають право видавати як лікарі у закладах, так і медики-ФОПи, оплачується навіть тоді, якщо на підприємстві запроваджено неповний робочий тиждень, передають Патріоти України. «Робота на умовах неповног...
Вже із завтрашнього дня, 3 жовтня, в Україні фактично скасовується фіксований курс долара. Однак країна не переходить до повністю плаваючого курсу. Нова система є "режимом керованої гнучкості обмінного курсу". Офіційна вартість долара в цьому режимі ви...