Путін потрапив у пастку: Росія продала нафту за валюту, яку не зможе витратити

На тлі масових антиросійських санкцій, індійський регулятор не дозволяє російським компаніям, які отримали оплату за російську нафту в рупіях, торгувати нею на Московській біржі та конвертувати її в рублі, передають Патріоти України.

Як заявив керуючий директор з розвитку бізнесу біржі Кирило Пестов, у експортерів накопичується індійська валюта і вони не знають, що з нею робити, повідомляє The Moscow Times.

"Індійське валютне регулювання обмежує розрахунки в рупіях за межами Індії", - пояснив Пестов, зазначивши при цьому, що в Індію потекла дешева російська нафта, і за підсумками року поставки зросли в 33 рази.

Мосбіржа чекає на рішення ЦБ Індії щодо розширення інтернаціоналізації рупії. Поставки індійських товарів в Росію буксують, і в результаті формується гігантський торговий дисбаланс.

Як йдеться в матеріалі, в результаті російські банки почали відмовлятися від отримання рупій. Вони не хочуть накопичення надлишків індійської валюти. Через це буксує механізм торгівлі в нацвалютах. Хоча індійський ЦБ схвалив відкриття коррахунків в рупіях російським банкам, великі угоди не проводяться. Використовувати рублі замість рупій не бажає індійська сторона.

Українцям у Польщі погрожують скасувати виплати: Скільки поляків підтримують таке рішення

вівторок, 3 жовтень 2023, 2:35

Майже половина поляків (49%) підтримує продовження виплат українцям у Польщі наступного року. Проте противників надання допомоги не набагато менше - 42%. Влада країни погрожує, що соцдопомогу можуть скасувати, але остаточного рішення ще немає, передаю...

Платежі за газ рахуватимуть за новими правилами з жовтня: Як зміняться суми за транспортування

вівторок, 3 жовтень 2023, 1:45

В Україні з 1 жовтня за новими правилами розраховуватимуть платежі за транспортування газу. Мінімальна вартість доставки газу зменшиться, проте новація торкнеться не всіх, передають Патріоти України. Таке рішення ухвалила Нацкомісія з питань енергетик...