Путін вперше визнав: У Росії сталося історичне падіння видобутку нафти і газу

Нафтогазова галузь стала головним болем Кремля.

Вперше після розпаду СРСР сировинна промисловість, за рахунок якої РФ на 80% наповнює бюджет в іноземній валюті, переживає спад. Так, за підсумками липня видобуток корисних копалин в Росії зменшився на 15,1%, уточнюється в звіті Росстата. Перші тривожні дзвінки були зафіксовані навесні, на початку першої хвилі коронавірусних обмежень. З тих пір спад тільки набирає обертів: 1,7% в березні, 3,2% в квітні, 13,5% в травні і, нарешті, 14,2% в червні, повідомляють Патріоти України.

І якщо сектори видобування металевих руд і вугільна промисловість залишаються практично стабільними, то нафтогазова галузь, звичайно, стала головним болем Кремля. Спад у видобутку нафти на 16,3% став рекордним з моменту розвалу СРСР. До кінця липня Росія качала не більше 8,5 млн барелів на добу, проте угода передбачає коригування квот в серпні в бік збільшення.

У газовій промисловості катастрофа через відсутність попиту: за підсумками липня видобуток впав на 11,4%, показавши другий найгірший результат за всю історію доступної статистики (спад сильніше був у 2008 році - на 12,4%). Цього літа Москва не дорахувалася коштів після повної відмови Туреччини від російського газу, Китай імпортує 50% від обумовленого контрактом обсягу по "Силі Сибіру". Ситуацію трохи могло б врятувати те, що Австрія наростила обсяги закупівель палива (на 12%), але прокачування до Німеччини впало на 33%, вивівши в мінуси можливість збалансувати ситуацію за рахунок європейських споживачів.

Експерти попереджають, що довгострокові наслідки угоди ОПЕК + можуть бути набагато сумніше того, що відбувається на енергетичному ринку зараз. Поки точної відповіді на питання про відновлення видобутку на виснажених і арктичних родовищах залишається відкритим. Тим часом глава Кремля Володимир Путін закликав своїх нафтовиків бути готовими до чергового падіння цін на нафту після відмови від угоди ОПЕК +, повідомляє "Інтерфакс". "Рано чи пізно це відбудеться, повторюю, всюди, і потрібно буде відповідати на той виклик, який буде пов'язаний з ростом світової економіки", - підкреслив президент.

Українці мають сплатити податки за своє житло: Яка сума та терміни

неділя, 18 травень 2025, 18:42

Українцям до 1 липня 2025 року надішлють квитанції з повідомленням про необхідність сплатити податок на нерухомість. Платню треба здійснити власниками великих квартир і будинків. Про це йдеться в матеріалі видання OBOZ.UA, передають Патріоти України. Р...

Чоловіки чи жінки: Стало відомо, хто найчастіше страждає від безробіття в Україні і яка ситуація з вищою освітою

неділя, 18 травень 2025, 18:10

Серед безробітних в Україні фіксується значна гендерна дипропорція: 82% складають жінки, що значною мірою поснюється мобілізацією та воєнним станом, свідчать результати дослідження "Зареєстроване безробіття в Україні", проведеного за спільною ініціатив...