Космічний апарат Chang'e 5 американський фахівець назвав більш функціональним.
Перша російська місія «Луна-25» до природного супутника Землі «виглядала б добре на початку 2000 року», а зараз виглядає вже менш амбіційно на тлі китайської Chang'e 4. Про це заявив РІА "Новости" науковий співробітник Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики (США) Джонатан Макдауелл, передають Патріоти України.
За його словами, китайська Chang'e 5 створює загрозу того, що «Луна-25» взагалі стане рудиментом. Говорячи про російську місячну програму, експерт зазначив її «відставання після багаторічних затримок» від відповідних проектів США і Китаю.
Космічний апарат Chang'e 5 фахівець назвав більш функціональним, ніж радянські серії E-8-5, що використовувалися в 1960-1970-х роках для доставки на Землю зразків місячного ґрунту. Можливі труднощі в реалізації китайської місії на Місяць експерт пов'язав з необхідністю здійснення стикування на навколомісячній орбіті при поверненні на Землю.
У листопаді в Китаї з космодрому Веньчан запустили важку ракету Long March-5 з місією Chang'e 5, в ході якої планується протягом 23 діб доставити на Землю зразки місячного ґрунту.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...