В Україні, відповідно до закону "Про житлово-комунальні послуги" дозволяє в окремих випадках комунальні послуги не оплачувати, або ж платити менше. Наприклад, якщо замість гарячої води – тепла, платити за неї по тарифу для гарячої не потрібно, зазначають Патріоти України.
Температура повітря в опалювальному приміщенні повинна бути не нижче 18 градусів тепла. Якщо опалення включили, а в квартирі все одно холодно – платити за опалення за повною ціною не варто. Так, чинні норми встановлюють: якщо температура в приміщенні не вище 12 градусів, опалення можна зовсім не оплачувати. Відключати опалення можуть не частіше ніж раз на місяць і не довше, ніж на 12 годин.
Як платити за опалення:
Крім того, як пояснюють в Національній комісії в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), гарячу воду можуть відключати не більш ніж на 6 годин на добу, при цьому період "без води" повинен становити не більше 30% місяці. Якщо зазначена норма порушується, за кожну добу сума в платіжках повинна зменшуватися на 3,3%. Остання норма також стосується і холодної води.
Як оплачувати гарячу воду:
Якщо замість гарячої води – тепла, пишіть заяви постачальнику, розповідає юрист Олександр Плахотник. Після цього його представник повинен прийти до вас додому і виміряти температуру, а після скласти акт і перерахувати суми в платіжках.
Пенсіонерам, які вже не працюють, Пенсійний фонд автоматично перераховує соціальні виплати після досягнення певного віку. Разом з тим частина людей може отримати при оформленні пенсії суттєву одноразову виплату, передають Патріоти України. Одноразова ф...
Британські аналітики вважають, що на відновлення України після руйнівної війни необхідно буде витратити орієнтовно 530 млрд доларів. Про це йдеться у публікації The Times.передають Патріоти України. За оцінками міжнародних організацій, близько 13% житл...