Попри низку обмежень, які Сполучені Штати Америки наклали на КНР стосовно експорту, китайські компанії скуповують американське обладнання для виробництва чипів.
Імпортери часто можуть придбати обладнання, якщо стверджують, що воно використовується на старій виробничій лінії, повідомляє Reuters.
"У річному звіті, опублікованому двопартійним комітетом Палати представників США щодо Китаю йдеться, що з обмеженими можливостями для перевірок кінцевого використання важко перевірити, чи не використовується воно для створення досконаліших чипів", - пише видання.
США вдалося закрити ключову лазівку й перекрити доступ Китаю до передових інструментів для виробництва чипів, переконавши Японію та Нідерланди, які мають такі ж потужні галузі виробництва обладнання для виготовлення мікросхем, оголосити про власні обмеження на експорт технології.
Водночас Китай накопичував обладнання, скориставшись розривом між запровадженням обмежень на експорт. США оголосили про це у жовтні 2022 року. А Японія та Нідерланди у липні та вересні 2023 року відповідно.
Із січня по серпень 2023-го Китай імпортував із Нідерландів обладнання для виробництва напівпровідників на суму $3,2 млрд, що на 96,1% більше, ніж за той самий період 2022 року. За перші вісім місяців 2023 року обсяг імпорту Китаєм напівпровідникового обладнання з усіх країн склав $13,8 млрд.
Китайському телекомунікаційному гіганту Huawei вдалося виготовити передовий 7-нанометровий чип для живлення свого смартфона Mate 60 Pro на провідному китайському виробнику мікросхем SMIC, незважаючи на обмеження експорту.
У звіті немає конкретних рекомендацій для усунення прогалин у правилах США, але Конгрес закликають вимагати щорічної оцінки ефективності експортного контролю за виробництвом мікросхем.