Пити тепер точно шкідливо. Кабмін планує різко підвищити ціни на алкоголь: Скільки коштуватиме пляшка горілки й віскі

Кабінет міністрів пропонує підвищити роздрібні ціни на низку алкогольних напоїв. Це може привести до того, що пляшка горілки подорожчає приблизно на 5,5 грн, а віскі - на 10,5 грн. Як йдеться в проєкті постанови Мінекономіки, зараз мінімальні ціни на алкоголь не відповідають реальним витратам на їх виробництво. А це призводить до того, що чесні виробники алкогольних напоїв не можуть конкурувати з сірим ринком, передають Патріоти України.

Згідно з розрахунками, підвищення, в разі підтримки проєкту, може відбутись таким чином:

  • Горілка (на 6,2%) – з 89,4 до 94,9 грн.
  • Віскі (5,9%) – з 179 до 189,5 грн.
  • Коньяк (5,5%) – з 151,66 до 160 грн.

Згідно з дослідженнями ВООЗ, як йдеться у пояснювальній записці до документу, приблизно кожна п'ята смерть серед осіб у віці 15-19 років і кожна четверта смерть у віковій групі 20-24 років від алкоголю. Збільшення ціни на алкогольні напої визнана однією з державних політик, яка зменшує загальне споживання і пов'язаної з цим шкоду. Зростання ціни на алкогольні напої на 10% асоціюється зі зниженням приблизно на 32% числа випадків смертей, що відбуваються через вживання алкоголю.

"Беспринципному и хорошо вооруженному дикарю дали достругать новую газовую дубину. Кто-то сомневался, что он пустит ее в ход?" - Валетов про "Північний потік-2"

четвер, 16 вересень 2021, 17:20

"Те, кто сомневался, что монополия – это оружие, которое используется для получения политического и экономического преимущества, милости просим сегодня на европейский газовый хаб. Наглядный пример того, что Россия прекрасно умеет в нужный момент протян...

Відключення від SWIFT і крах "Північного потоку-2": У Європарламенті закликали ЄС завдати рішучого удару по Росії

четвер, 16 вересень 2021, 15:53

Євросоюз повинен дотримуватися жорсткої позиції щодо РФ і не вести з нею оптимальні торговельні відносини допоки, доки не буде відновлена територіальна цілісність України, Молдови та Грузії. Брюсселю слід приготуватися до заклику відключити Росію від S...