Рада ЄС затвердила "стелю" цін на російське дизпаливо

Рада ЄС 4 лютого затвердила стелю цін на нафтопродукти, які вироблені в Росії або експортуються звідти, передають Патріоти України.

Як повідомляється на сайті Ради ЄС, сьогодні ухвалено рішення встановити дві граничні ціни. Одна застосовується до нафтопродуктів, які дорожчі за сиру нафту, наприклад, до дизельного палива; а інша - для продуктів дешевше, таких як мазут. Нагадаємо, стеля цін на російську нафту становить $60 за барель.

Таким чином російські нафтопродукти, які коштують дешевше сирої нафти, можуть продаватися за ціною не більше 45 доларів США за барель. А для дизпалива та інших нафтопродуктів, які коштують дорожче сирої нафти, стеля цін встановлена на рівні 100 доларів США за барель.

Обмеження цін вступить в силу з 5 лютого 2023 року. Якщо ж ціна закупівлі російських нафтопродуктів буде вищою за встановлений рівень, компаніям буде заборонено перевозити їх морським транспортом до третіх країн; а також надавати технічну або фінансову допомогу, посередницькі послуги або фінансування, пов'язані з перевезенням такої продукції. "Перехідний період у 55 днів передбачений для тих суден, що перевозять російські нафтопродукти, які були закуплені й завантажені на судно до 5 лютого 2023 року та вивантажені до 1 квітня 2023 року", - сказано в повідомленні.

Також наголошується, що в середині березня Рада ЄС повернеться до перегляду механізму обмеження цін на сиру нафту, і перегляд буде проводитися регулярно кожні два місяці.

Українці можуть "купити" собі пенсію: Що треба знати і скільки потрібно платити

субота, 22 лютий 2025, 8:56

Українці, які не мають офіційної роботи, можуть купувати стаж для отримання високої пенсії в майбутньому. Причому легально – для цього вони мають сплачувати добровільні страхові внески. Розмір внеску можна визначати самостійно, однак для нарахування по...

Курс долара до кінця лютого злетить? Експерт пояснив, чи досягне він 43 гривень

субота, 22 лютий 2025, 6:00

У лютому курс долара в Україні відчуває на собі вплив двох основних факторів, які підтримують стабільність іноземної валюти. Завдяки цьому офіційний курс американської валюти до гривні продовжує залишатися стабільним, а готівковий долар не надто відріз...