Ремонт техніки за гарантією переводять на нові правила: Кабмін ухвалив рішення

Документи про надання покупцям гаджетів та побутової техніки гарантії на техобслуговування стануть електронними. Продавці більше не будуть зобов'язані заповнювати паперові бланки із мокрими печатками. "Гарантія" на товар оцифровуватиметься та зберігатиметься на сайтах виробників техніки, звідки покупці зможуть завантажити документи, передають Патріоти України.

Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів України на засіданні 28 листопада, повідомили у Міністерстві економіки. Йдеться про ростанову "Про затвердження Порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів".

"Такі зміни уряд ухвалив для спрощення ведення бізнесу, диджиталізації бізнес-процесів та покращення сервісу, що надається кінцевому споживачеві", – йдеться у повідомленні. Документом вносяться такі зміни:

  • споживачі отримають доступ до експлуатаційних документів на офіційному сайті виробника та можливість завантажувати їх в електронному вигляді протягом гарантійного терміну;
  • зменшується навантаження на бізнес за рахунок скасування паперових форм, які продавці були зобов'язані заповнювати при гарантійному обслуговуванні товару та які створювали підстави для накладення штрафів Держпродспоживслужбою.

Раніше в Україні вже ухвалили розроблену Кабміном нову редакцію закону "Про захист прав споживачів". Серед іншого передбачає посилення контролю над роботою онлайн-магазинів, у тому числі, що займаються продажем гаджетів та іншої електроніки.

У цьому документі вводиться норма про заміну товару у разі, якщо гарантійний ремонт затягується. Так, заміна товару на такий самий або аналогічний, що є у підприємства, передбачається, якщо ремонт триватиме понад 14 календарних днів. Також продавець зобов'язаний замінити товар, якщо гарантійний ремонт неможливий.

"Ми не будемо цапами-відбувайлами": Через протести фермерів Кулеба звернувся до влади в ЄС із жорсткою заявою

четвер, 29 лютий 2024, 10:37

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся до урядів європейських країн. Він закликав їх розпочати діалог зі своїми фермерами, а не звинувачувати в усіх проблемах Україну, яка не згодна бути "цапом-відбувайлом", передають Патріоти Україн...

Гіганти електроніки закривають останні магазини в РФ - на місці LG, Bosch і Sony з'являються китайські та турецькі точки

четвер, 29 лютий 2024, 9:32

Компанії LG, Bosch та Sony з Південної Кореї, Німеччини та Японії закривають останні магазини в Росії. Перед закриттям там проводять розпродаж залишків техніки, а на місці фірмових магазинів світових гігантів відкриваються точки постачальників із Туреч...