Революція в енергетиці: Американці починають будівництво першої у світі комерційної термоядерної електростанції

У США з'явиться перша у світі комерційна мережева термоядерна електростанція. Проєкт, який збудують у промисловому парку Джеймс-Рівер, штат Вірджинія матиме потужність 400 мегават та зможе забезпечить електроенергією 150 000 домогосподарств та підприємств, передають Патріоти України з посиланням на Newsweek.

Будівництвом займатиметься компанія Commonwealth Fusion Systems (CFS), що відокремилась від Массачусетського технологічного інституту (MIT).

"Це історичний момент. На початку 2030-х років усі погляди будуть прикуті до округу Честерфілд як місця народження комерційної термоядерної енергії", - заявив генеральний директор та співзасновник CFS Боб Мамгаард.

Перед запуском своєї першої термоядерної електростанції CFS збирається у 2027 році ввести в експлуатацію демонстраційний реактор SPARC (Smallest Possible ARC).

Що таке ядерний синтез - чим він кращий за звичайні АЕС

Ядерний синтез - це спосіб отримання енергії, коли два легкі атоми з'єднуються в один важчий. Під час цього вивільняється величезна кількість енергії. Цей процес відбувається в особливому стані речовини - плазмі. Плазма - це дуже гарячий заряджений газ, який відрізняється від звичайних твердих тіл, рідин чи газів.

Які переваги:

  • дає набагато більше енергії: один кілограм палива для синтезу виробляє в 4 млн разів більше енергії, ніж кілограм вугілля,
  • не створює небезпечних радіоактивних відходів, які довго зберігаються,
  • використовує доступне паливо - різновиди водню, які можна добувати з морської води,
  • безпека, оскільки реакція зупиняється сама, якщо щось піде не так. Тобто аварії, як у Чорнобилі, просто неможливі.

Головна складність - для запуску синтезу потрібні дуже високі температура і тиск. Вчені працювали над цією проблемою понад 70 років, і лише у 2022 році вперше змогли отримати від реакції синтезу більше енергії, ніж витратили на її запуск.

Водночас навіть зараз досі залишається низка технічних проблем, які треба вирішити, перш ніж ця технологія стане доступною для широкого використання.

За словами Браяна Аппельбе, наукового співробітника Імперського коледжу Лондона, основними перешкодами є підтримка стабільності процесу синтезу та перетворення отриманої енергії у практично корисну форму.

У Верховній Раді нарахували мільйони "зайвих" українців за кордоном: Яка ситуація насправді

п’ятниця, 20 грудень 2024, 11:42

Задекларована кількість українських біженців за кордоном може бути значно завищена. Оскільки такі підрахунки не враховують те, що деякі з громадян України реєструються в декількох країнах, а також повертаються на батьківщину. Про це повідомили аналітик...

Решту позбавлять виплат: Країна ЄС зобов'язала зареєструватися всіх українців

п’ятниця, 20 грудень 2024, 11:22

Нижня палата чеського парламенту продовжила дію тимчасового захисту для громадян України ще на рік. Це дозволить українцям в Чехії отримувати виплати та іншу допомогу від держави ще протягом двох років, передають Патріоти України. Згідно з чинним закон...