РФ може тимчасово "покласти" банківську систему України: Скільки потрібно мати готівки

Своїми атаками на об'єкти критичної інфраструктури Росія може тимчасово зупинити надання банківських послуг в Україні РФ, але повністю "покласти" банківську систему у країни-окупанта не вийде. У зв'язку з цим українцям, які звикли користуватися картками, краще завжди мати плюс-мінус тижневий запас готівки. Про це розповів економіст Ілля Несходовський, передають Патріоти України.

За його словами, банківська система України стала стійкішою порівняно з початком повномасштабного вторгнення і в цілому є "дуже прогресивною порівняно навіть із західними аналогами", передає Obozrevatel.

Однак, якщо РФ продовжить ракетні атаки на об'єкти критичної інфраструктури, буде відключатися електроенергія і мобільний зв'язок, це унеможливить доступ до звичних електронних сервісів на якийсь термін.

"Тому потрібно мати приблизно тижневий запас готівки, якого вистачить на поточні витрати. Не потрібно знімати все - гроші нікуди не зникнуть. Однак як би ви не звикли до карток, майте такий запас", – порадив економіст.

Несходовський додав, що в цілому захист банківської системи України надійний. "Перший краш-тест ми пройшли в Херсоні. І попри окупацію, обмеження електропостачання та мобільного зв'язку ... абсолютно ніхто не втратив зі свого рахунку гроші", – сказав він.

Експерт також уточнив, що хакерські атаки не страшні для банківської системи, адже саму масовану з них вона пережила на самому початку повномасштабної війни. З того часу її посилили і зробили ще стійкішою.

"Це була масована хакерська атака на всі банківські та державні структури. Вони хотіли зламати нашу систему, але вона навіть тоді встояла. Тепер вона посилена. Тому побоюватися, що банківська система повністю "ляже", не потрібно. Але на деякий час вони можуть банківські послуги зупинити", – резюмував Несходовський.

Пастка закривається: Російська економіка наблизилась до краху ближче, ніж здається, - аналітик

п’ятниця, 17 травень 2024, 8:15

Російська економіка не може вічно уникати кризи, і вона стає все більш вразливою до потрясінь, пише експерт з російської економіки та дослідник Центру аналізу європейської політики Олександр Коляндр. Зазначається, що російська економіка продемонструвал...

Мідь подорожчала до максимуму за два роки. Чому це добрий сигнал світу

п’ятниця, 17 травень 2024, 5:58

Ф’ючерси на мідь на товарній біржі в Нью-Йорку зросли до максимуму з квітня 2022 року – до 5,02 дол за фунт, і до 10 185 дол – на Лондонській біржі металів. Ціни залишаються високими на тлі будівництва центрів обробки даних і подальшої електрифікації с...