В останні тижні Росія рекордно наростила морський експорт нафти, при цьому вартість бареля російської нафти навпаки рекордно знизилася. Обіцяне два місяці тому скорочення видобутку нафти в Росії поки не підтверджується, зазначають Патріоти України.
Як пише Bloomberg, в останній тиждень квітня нафтовий експорт Росії перевищив 4 мільйонів барелів на добу. З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну вказаний рубіж поставки перетинали лише одного разу.
Провідним покупцем російської нафти стає Індія. За даними Bloomberg, сьогодні Росія вже постачає в цю країну більше нафти, ніж Ірак і Саудівська Аравія разом узяті. Саме вони в минулому були основними постачальниками нафти на індійський ринок.
Однак на тлі зростання фізичних обсягів поставки вартість окремого бареля російської нафти, що купує Індія, навпаки рекордно скоротилася. Згідно з останніми даними, в березні Індія платила 70,18 долара за кожен барель сирої російської нафти, хоча в лютому було 72,14 долара, а роком раніше – 118 доларів.
Але навіть 70 доларів – це явно не межа падіння. Bloomberg констатує, що нафтопереробні заводи Індії стикаються зі все зростаючим тиском з боку Заходу, який встановив цінову стелю в 60 доларів за барель російської нафти. Видання стверджує, що нещодавно Володимир Путін дозволив постачати нафту в "дружні країни" за ціною нижче 60 доларів.
В кінці лютого - початку березня російська влада заявляла про плани щодо скорочення нафтовидобутку і морського експорту нафти. У квітні ці плани нібито почали втілювати в життя, проте статистика поставок цим заявам явно суперечила.
Крім того, російська влада засекретила дані про видобуток нафти і газу. Це може свідчити як про рекордне падіння видобутку, так і про його таємне нарощування з метою профінансувати війну, порушивши домовленості в рамках картелю ОПЕК+.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...