РФ втратила найбільшого клієнта в ЄС: Польща переходить із російської нафти на саудівську

Польща підписала із Саудівською Аравією довгостроковий контракт на постачання нафти, який покриє майже половину споживання нафти в країні, передають Патріоти України із посиланням на Bloomberg.

Видання наголошує, що для роботи з близькосхідною сировиною компанії Orlen знадобиться модернізація заводів з переробки нафти, оскільки спочатку вони були заточені під російський сорт Urals. Однак на додаток до контракту на постачання Saudi Aramсо набуває 30-відсоткової частки в НПЗ польської Lotos за 243 млн євро, що має забезпечити гарантований попит на саудівську нафту.

Як зазначають аналітики Bloomberg Intelligence, ці угоди розширюють присутність саудитів на європейському ринку в галузі та посилюють їх позиції у регіоні, де традиційно домінувала російська нафта. Зокрема, у 2020 році, за даними Міненерго США, Польща була третім найбільшим клієнтом РФ у Європі, купуючи 7% російського нафтового експорту. Частку більше серед покупців у ЄС мали лише Німеччина (11%) та Нідерланди (11%).
Президент Польщі Анджей Дуда, коментуючи угоду із саудівською компанією, назвав її «великою економічною та політичною подією» і зазначив, що «завдяки підписаним контрактам енергетична безпека Центральної та Східної Європи суттєво покращиться».

"Враховуючи скільки трубопроводів вже існує": Найбільший енергоконцерн Німеччини заявив про непотрібність "Північного потоку-2"

середа, 26 січень 2022, 23:00

Газопровід «Північний потік-2», що коштував 10 млрд євро і побудований всупереч американським санкціям, можливо, не потрібний. Про це заявив у середу Маркус Креббер, голова німецького концерну RWE — найбільшого у ФРН постачальника електроенергії, перед...

Коли дійдемо до 30 грн за долар? Нацбанк продовжив стрімко послаблювати вітчизняну валюту

середа, 26 січень 2022, 20:21

Національний банк послабив офіційний курс гривні до долара на 13 копійок, встановивши його на 27 січня на рівні 28,80 гривні. Офіційний курс гривні до євро встановився на рівні 32,48 грн (на 26 січня – 32,30 гривні), зазначають Патріоти України.