Ріст цін приборкати не вдасться. НБУ погіршив прогноз інфляції на 2022 рік

Національний банк погіршив прогноз інфляції на 2022 рік з 5% до 7,7%. Про це заявив голова Національного банку Кирило Шевченко, зазначають Патріоти України.

Світові ціни на енергоносії залишатимуться вищими довший час, ніж очікувалося. Це не лише тиснутиме на виробничі витрати бізнесу, а й потребуватиме поступового перегляду тарифів на житлово-комунальні послуги. Зберігатиметься і значний ціновий тиск з боку країн – торговельних партнерів України, у яких інфляція лише наближається до пікових значень.

Також даватимуться взнаки вторинні ефекти від зростання виробничих витрат бізнесу на сировину й оплату праці. А підвищення попиту на вітчизняну робочу силу як всередині країни, так і за кордоном та диспропорції на ринку праці матимуть наслідком суттєвіше, ніж очікувалося, зростання зарплат. На тлі збільшення доходів населення зберігатиметься стійкий споживчий попит, який стримуватиме сповільнення інфляції.

Інфляційна динаміка впродовж 2022 року буде доволі мінливою, прогнозують в НБУ. Крім того, як і в багатьох країнах світу, в Україні інфляційний сплеск буде тривалішим, ніж очікувалося раніше.

Тому інфляція повернеться до цільового діапазону 5% ± 1 п. п. у 2023 році.


Оце так поворот: Китай не пустив у свій повітряний простір літак Boeing, який належить підсанкційній компанії з РФ

п’ятниця, 27 травень 2022, 17:24

Китай відмовився впускати у свій повітряний простір літак Boeing російської компанії "Авіастар-Ту". Це сталось через те, що Управління цивільної авіації заборонило впускати у повітряний простір Китаю літаки Boeing 757 російської вантажної авіакомпанії ...

Планували перевозити солдатів-вбивць та техніку Росії: СБУ заблокувала діяльність путінської компанії-"прокладки"

п’ятниця, 27 травень 2022, 17:22

Служба безпеки України (СБУ) зірвала плани ворога обійти раніше запроваджені санкції щодо ремонту транспортних літаків типу Ан шляхом залучення до схеми фірми-"прокладки" з однієї із країн Близького Сходу, яка нібито не має стосунку до москви. Як пові...