Різниця вражає! Скільки українці з вищою освітою заробляють у Польщі - зарплати вчителів, менеджерів та інших фахівців

Більшість українських біженців у Польщі мають вищу освіту. При цьому ті українці, які знають польську мову, також можуть працювати за фахом. Вчителі з категорією можуть заробляти до 68,3 тис. грн на місяць, менеджери - 102,5 тис. грн. Про це розповів Марцін Колодзейчик, директор департаменту міжнародної рекрутації Міграційна платформа ЕWL, передають Патріоти України.

"Вчителі, які не мають категорій, заробляють у Польщі – 3,5 – 5,5 тис. злотих (29,9-42,7 тис. грн). Вчителі з категоріями – 6-8 тис. злотих (51,3-68) ,3 тис. грн). Зараз у Польщі не вистачає лікарів, медсестер, психологів, вчителів.

Зарплата у менеджерів залежить від напряму роботи компаній. за місяць можна заробити 8-12 тис. злотих (68,3-102,5 тис. грн). В IT сфері зарплата молодших спеціалістів становить – 15-20 тис. злотих (128-171 тис. грн) на місяць. Фахівці вищої категорії заробляють 60–70 тис. злотих на місяць (512–598 тис. грн).

"Зазвичай польські роботодавці не вимагають підтвердження диплома, якщо цього не вимагає законодавство. Якщо громадянин України претендує, наприклад, на менеджерську посаду, то у нього не вимагатимуть підтвердження професії у Польщі", – пояснює експерт.

Найбільш поширені вакансії – на підприємствах харчової та переробної промисловості у логістиці (робота на складах з комплектування товарів та замовлень), підприємства автомобільної галузі тощо. Зарплата на таких вакансії складає – 3,5-5 тис. злотих. (29,9–42,7 тис. грн).

Більшість біженців, у тому числі з вищою освітою, працевлаштовувалися у сфері послуг, готелях, торгівлі та сфері громадського харчування, промисловому виробництві, логістичній галузі. За місяць зарплата на вакансіях у цих галузях становить – 3,5-5 тис. злотих (29,9-42,7 тис. грн).

Росіяни перестануть їздити на машинах? У РФ може початись дефіцит пального

четвер, 21 вересень 2023, 15:26

У Росії може виникнути дефіцит пального. Причина - можливе введення в країні загороджувального мита, яке хоч і дозволить спочатку створити надлишки та знизити внутрішні ціни, в майбутньому може призвести до дефіциту ресурсу, передають Патріоти України....

В "Укренерго" повідомили про наслідки першої за півроку атаки на енергосистему

четвер, 21 вересень 2023, 14:59

Наслідком першої за шість місяців ворожої атаки є пошкодження енергооб’єктів в західному та центральному регіонах України. Висновки про початок нової терористичної кампанії проти цивільної інфраструктури поки робити зарано, передають Патріоти України.а...