Робіть реформи: На стурбовані запити з Києва про чергову позику МВФ нагадав погоджені умови - дату життєдайного траншу визначати не поспішають

МВФ явно демонструє незадоволеність діями Зеленського. Зокрема порушенням домовленостей щодо керівництва НБУ. Власних фінансових ресурсів державі, за розрахунками експертів, вистачить до нового року. А далі або кількамільярдний доларовий кредит, чи дефолт

МВФ продовжить співпрацю з Україною, для отримання нового траншу потрібно завершити реформи митної та податкової служб, затвердити план роботи з "поганими" (ті, які не погашають вчасно) кредитами в банках.

Про це представник МВФ в Україні Йоста Люнгман розповів в коментарі hromadske. У Фонді досі не визначили дати візиту до Києва і терміни виділення нового кредитного траншу. "Дискусії щодо виконання параметрів і показників (кредитної) програми тривають, дату початку роботи місії МВФ щодо першого перегляду програми поки що не визначили", – сказав Йоста Люнгман.

За його словами, зараз тривають дискусії з урядом щодо термінів проведення реформ, які є умовами для отримання Україною грошей від фонду, а також економічної і фінансової політики держави.

"Важливо, щоб поточна економічна політика відповідала тим критеріям, на яких базовано Меморандум про економічну і фінансову політику, і щоб зміст і тимчасові рамки плану реформ були якомога зрозуміліше. Саме з цих питань і тривають дискусії", – додав Люнгман.

Новий меморандум з МВФ був підписаний президентом України, прем'єр-міністром, міністром фінансів і головою НБУ в рамках запиту нової 18-місячної програми фінансування stand-by на SDR3,6 млрд ($5 млрд).

Згідно з опублікованими матеріалами, після виділення першого траншу в SDR1,5 млрд ($2,1 млрд) намічено чотири перегляди програми – за підсумками червня, вересня і грудня цього року, а також червня 2021 року із завершенням цих переглядів відповідно 1 вересня та 1 грудня цього року і 15 травня та 15 жовтня – наступного.

Передбачається, що за підсумками двох переглядів цього року Україна зможе отримати ще по SDR500 млн, а за підсумками двох переглядів у наступному році – сумарно ще SDR1,1 млрд ($1,5 млрд).

Його купують всі: Українців попередили про суттєве подорожчання ключового продукту

понеділок, 20 січень 2025, 6:50

Ціни на продукти в Україні у 2024 році зросли на 20%, головним чином через інфляцію, подорожчання енергоносіїв та вплив війни. У 2025 році ця тенденція продовжиться, зокрема хліб може дорожчати на 1,5-2% щомісяця, що сумарно дасть понад 20% річного зро...

Є п'ять причин: Чому "Національний кешбек" може не надійти на картку

неділя, 19 січень 2025, 22:55

В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....