Роботу енергосистеми України стабілізували: Шмигаль назвав поточний дефіцит електрики

Енергетики на кінець тижня змогли стабілізувати роботу енергосистеми України, проте дефіцит потужності залишається на рівні 20%. Ремонт електромереж зараз все ще продовжується. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на своїй Facebook-сторінці у неділю, 27 листопада. "Станом на кінець тижня нам удалося стабілізувати роботу енергосистеми. Дефіцит потужностей залишається на рівні близько 20%. Понад 1000 фахівців щодня працюють над ремонтом мереж", - зазначив чиновник. За його словами, ЄБРР та Нідерланди виділяють НЕК Укренерго 372 млн євро для оперативного ремонту пошкоджень від російських атак. Норвегія також виділяє НАК Нафтогаз України 200 млн євро для закупівлі газу. Крім того, додаткові 300 млн євро на ці цілі надасть ЄБРР.
Глава уряду додав, що Кабмін передав Нафтогазу 12,7 млрд грн на додаткові закупівлі блакитного палива до наших сховищ.
Він також додав, що за тиждень в Україні отримала 2,5 млрд євро від Євросоюзу. Крім того, Канада випустила облігації на 500 млн доларів, кошти від розміщення яких передадуть Україні.

Раніше Шмигаль повідомив, що збитки НЕК Укренерго через російські обстріли становлять понад 70 мільярдів гривень.

Пік пройдено? - Нацбанк почав знижувати курси долара і євро

вівторок, 23 червень 2026, 22:18

Національний банк України зміцнив курс гривні відносно долара і євро. Про це свідчать дані на сайті регулятора у вівторок, 23 червня, передають Патріоти України. Так, офіційний курс долара у вівторок становитиме 44,8819 гривень (-0,0274). У свою чергу ...

Графіки повернуться? В Україні фіксують дефіцит електроенергії через спеку

вівторок, 23 червень 2026, 22:14

В Україні вже фіксуються перші ознаки так званого “сезону літніх відключень” електроенергії. У низці районів Києва 22 червня відбулися аварійні знеструмлення, що знову актуалізувало питання стабільності енергосистеми в умовах спеки, передають Патріоти ...