Нацбанк планує створити реєстр колекторських компаній та встановити вимоги до дотримання ними етичної поведінки з боржниками, повідомляють Патріоти України.
"Ініціатива НБУ швидше матиме рекомендаційний характер. Тому говорити про впорядкування цього ринку чи застосування санкцій проти колекторських компаній – безперспективно. Водночас Кримінальний кодекс передбачає відповідальність за незаконне поводження кредиторів із боржниками. Це статті про вимагання та примушування до виконання цивільно-правових обов'язків", - розповів адвокат Ростислав Кравець.
За його словами, боржникам, яких переслідують колектори, треба звертатися до правоохоронців. Щоправда найчастіше Служба безпеки чи Нацполіція просто закриває колл-центри, які займаються телефонним тероризмом.
"Трапляються випадки, коли колектори телефонують сусідам, родичам боржників. Кажуть, що вони поручителі за кредитом і потрібно сплатити борг. Це шантаж та вимагання, адже жодна людина не може стати поручителем без особистої згоди та підпису", - пояснює Кравець.
Щоб вирішити проблему, необхідно врегулювати роботу макрофінансових організацій, які видають швидкі кредити. Їхня дохідність має становити не більше 200%. Сьогодні стартує з 500%, підсумував адвокат.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....