Роботу колекторів хочуть регулювати по-новому

Боржникам, яких переслідують колектори, треба звертатися до правоохоронців.

Нацбанк планує створити реєстр колекторських компаній та встановити вимоги до дотримання ними етичної поведінки з боржниками, повідомляють Патріоти України.

"Ініціатива НБУ швидше матиме рекомендаційний характер. Тому говорити про впорядкування цього ринку чи застосування санкцій проти колекторських компаній – безперспективно. Водночас Кримінальний кодекс передбачає відповідальність за незаконне поводження кредиторів із боржниками. Це статті про вимагання та примушування до виконання цивільно-правових обов'язків", - розповів адвокат Ростислав Кравець.

За його словами, боржникам, яких переслідують колектори, треба звертатися до правоохоронців. Щоправда найчастіше Служба безпеки чи Нацполіція просто закриває колл-центри, які займаються телефонним тероризмом.

"Трапляються випадки, коли колектори телефонують сусідам, родичам боржників. Кажуть, що вони поручителі за кредитом і потрібно сплатити борг. Це шантаж та вимагання, адже жодна людина не може стати поручителем без особистої згоди та підпису", - пояснює Кравець.

Щоб вирішити проблему, необхідно врегулювати роботу макрофінансових організацій, які видають швидкі кредити. Їхня дохідність має становити не більше 200%. Сьогодні стартує з 500%, підсумував адвокат.

Джерело: Gazeta.ua

Хіти тижня. Зроблено в Україні: На Львівщині випускають різнокольоровий томатний сік (відео)

субота, 31 жовтень 2020, 3:00

На рік закатують 1200 пляшок. І вже вийшли у великі магазини та на сайти. Два товариші на Львівщині навчились заробляти на звичайному томатному соку. Як? Бо їхні соки різнокольорові – жовті, помаранчеві та червоні, передають Патріоти України з посиланн...

Хіти тижня. Долар розвернеться на 180 градусів після виборів: Еексперти спрогнозували, що буде з гривнею

п’ятниця, 30 жовтень 2020, 0:10

В Україні після першого туру місцевих виборів почнеться плавне зміцнення гривні. Рух долара розвернеться на 180 градусів, а валюта опуститься до позначки близько 28,2 грн/$, передають Патріоти України. Як і чому зміниться вартість валюти . Долар колив...