Нацбанк планує створити реєстр колекторських компаній та встановити вимоги до дотримання ними етичної поведінки з боржниками, повідомляють Патріоти України.
"Ініціатива НБУ швидше матиме рекомендаційний характер. Тому говорити про впорядкування цього ринку чи застосування санкцій проти колекторських компаній – безперспективно. Водночас Кримінальний кодекс передбачає відповідальність за незаконне поводження кредиторів із боржниками. Це статті про вимагання та примушування до виконання цивільно-правових обов'язків", - розповів адвокат Ростислав Кравець.
За його словами, боржникам, яких переслідують колектори, треба звертатися до правоохоронців. Щоправда найчастіше Служба безпеки чи Нацполіція просто закриває колл-центри, які займаються телефонним тероризмом.
"Трапляються випадки, коли колектори телефонують сусідам, родичам боржників. Кажуть, що вони поручителі за кредитом і потрібно сплатити борг. Це шантаж та вимагання, адже жодна людина не може стати поручителем без особистої згоди та підпису", - пояснює Кравець.
Щоб вирішити проблему, необхідно врегулювати роботу макрофінансових організацій, які видають швидкі кредити. Їхня дохідність має становити не більше 200%. Сьогодні стартує з 500%, підсумував адвокат.
Останнім часом почастішали повідомлення про те, що пенсіонерам у різних областях почали блокувати банківські картки — при тому, навіть тим, у кого пенсія суттєво збільшилась протягом кількох останніх місяців. Втім, ніякого секрету у блокуванні карток н...
В Україні вчителі англійської мови мають високий попит: на платформах для пошуку роботи можна знайти кілька сотень вакансій. Деякі компанії готові платити цим фахівцям зарплату у розмірі понад 40 000 грн, передають Патріоти України. Так, центр іноземни...