В Україні виник аномальний дефіцит кадрів. При цьому у 12 сферах вакансій більше, ніж розміщених резюме. Серед таких сфер готельно-ресторанний бізнес, туризм; логістика, склад, нерухомість, охорона, безпека тощо, передають Патріоти України.
Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. До великої війни практично в усіх галузях кількість резюме була більшою, ніж кількість вакансій. Наприклад, у 2021-му в галузі "робітничі спеціальності" на одному з великих кадрових порталів було розміщено 10,9 тис. нових за тиждень резюме та 10,4 тис. вакансій.
Уже тоді працівників критично не вистачало. А зараз ситуація аномальна. Кількість вакансій із липня 2021-го до липня 2024-го зросла з 10,4 тис. до 10,7 тис. А кількість резюме знизилася з 10,9 тис. до 7,9 тис.
Тобто зараз кількість вакансій більша, ніж кількість охочих працювати. І це при тому, що деякі розміщені вакансії розраховані на одразу кількох претендентів.
Подібна ситуація і в роздрібній торгівлі, логістиці, готельно-ресторанному бізнесі тощо. Наприклад, у логістиці в липні 2021-го було 8,3 тис. резюме та 6,6 тис. вакансій. А зараз кількість вакансій зросла до 7,1 тис., а кількість резюме впала до майже 5,3 тис.
Співвідношення кількості вакансій та резюме вже досягло аномальної позначки. Так, у липні 2021-го в Україні в середньому на 6 вакансій було 10 резюме. В липні 2022-го роботодавці все ще не відновили пошуку нових працівників після початку повномасштабної війни. Тому приблизно на 2 вакансії було аж 15 резюме. У липні 2023-го статистика вирівнялась до співвідношення 5 вакансій на 9 пошукачів. Зараз на 6 вакансій є 8 резюме. При цьому в деяких сферах кількість вакансій уже більша, ніж кількість резюме.
У яких сферах немає конкуренції за роботу: вакансій більше, ніж резюме
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...