Росії приготуватися? Названо терміни, коли в світі зникне "монополія" газу

До 2035 року використовувати поновлювані джерела енергії стане вигідніше, ніж викопне паливо. Про це йдеться в звіті американської некомерційної організації Rocky Mountain Institute (RMI), яка займається питаннями альтернативної енергетики, передають Патріоти України.

Крім того, аналітики організації відзначають, що 2019 рік є переломним для "зеленої" галузі. "Аналіз показує переконливі докази того, що 2019 рік є переломним, і тепер економіка віддає перевагу чистій енергії майже всім галузям, які працюють на газі", - йдеться в звіті.

За даними інституту, до 2035 року використання більше ніж 90% електростанцій, що працюють на природному газі, стане менш рентабельним, ніж будівництво сонячних і вітряних ферм з системами зберігання і розподілу енергії.

"Ми вважаємо, що "газовий кордон" вже пройдено, і подальші інвестиції в газові проекти можуть привести до втрати десятків мільярдів доларів до середини 2030-х років, коли нові газові заводи і трубопроводи швидко стануть неекономічними, так як ціни на чисту енергію продовжують падати ", - підкреслюють автори звіту.

В організації впевнені, що постійне підвищення рентабельності електрики, виробленої за допомогою поновлюваних джерел енергії, поступово знижує попит на видобуток газу, що з часом призведе до ситуації, коли ціна на газ почне рости.

"З часом середня вартість доставленого газу виросте на 30 – 140% від очікуваного рівня, що призведе до значних витрат для клієнтів та інвесторів", - говориться в звіті RMI.

Експерти також наводять приклад деяких областей США, в яких енергетичні компанії поступово скорочують або взагалі відмовляються від інвестицій в нафтогазову енергетику.

Фруктові ціни: Який очікується урожай на фрукти в Україні та якою буде ціна

середа, 27 травень 2020, 0:30

Заморозки були тривалими і вдарили по раннім сортам. Україна цьогоріч отримає низький урожай ранніх фруктів, як заявила начальник відділу агрометеорології «Укргідрометцентру» Татяна Адаменко, передають Патріоти України.

Дешевого долара не буде: Банкір спрогнозував валютний курс в Україні після отримання кредиту МВФ

вівторок, 26 травень 2020, 22:46

Однак курс гривні буде більш-менш стабільним. Завдяки отриманню Україною чергового кредиту від Міжнародного валютного фонду гривня залишиться стабільною, а вартість долара становитиме 26,5-27,2 гривні. Такий прогноз курсу долара озвучив директор департ...