У російському бюджеті вже від'ємний баланс. Дефіцит російського бюджету у 2023 році буде величезним, та чи позначиться це на ставленні людей до війни – достеменно невідомо.
Таку думку 24 Каналу висловив економіст Олег Пендзин. Насправді Росія дуже стрімко біднішає й уже почала друкувати гроші.
Пендзин розповів, що вдень Росія витрачала на війну 450 – 600 мільйонів доларів. Це було ще до мобілізації, до зменшення кількості заліза на їхніх складах. Зараз ці втрати вже вищі, а тому баланс у російському бюджеті вже від'ємний.
Для того, щоб мобілізувати додаткові кошти до російського державного бюджету, вони наклали додаткові разові платежі, зокрема, на "Газпром" і "Роснєфть". Таким чином вимагаючи від них акумулювати суми порядку трильйона рублів, аби перекрити дірку, що виникла через різке зростання воєнних видатків,
– зазначив економіст.
Він додав, такі ж платежі наклали й на приватні компанії, що займаються видобутком й експортом енергоносіїв. Дефіцит російського бюджету у 2022 році склав 3,5 трильйони рублів, хоча вони планували профіцит. Дефіцит 2023 року буде ще більшим.
Пендзин про дефіцит російського бюджету у 2023 році: дивіться відео
За словами економіста, гроші – це джерело для різноманітних напрямків. Зокрема, для соціальних програм. Їх у Росії нині зменшують, аби збільшити видатки на війну. Падіння доходів громадян буде нарощуватись і надалі. Однак враховуючи що в Росії цього року регіональні вибори, а наступного – "президентські", це погано для них.
"Це небезпечно з точки зору формування громадської думки. Позитивне ставлення до російської влади нині забезпечується не тільки телевізором, а й за рахунок нафтодоларів, якими російська влада забезпечує різноманітні верстви населення", – зауважив Пендзин.
Як він зазначив, у зв'язку з ембарго на нафту Росія вже втратила 35% доходів бюджету. Після 5 лютого, коли буде введено ембарго на нафтопродукти – втратить ще 12% – 13%. Однак сказати точно, що це спричинить бунти в Росії не можна, хоча вже понад половина росіян не підтримує війну, й це число зростатиме.
Банки Індії, яка посідає друге місце у світі серед імпортерів російської нафти, почали блокувати платежі для РФ. Проблеми з транзакціями почалися після 10 січня, коли попередня адміністрація США запровадила санкції проти нафтової галузі Росії, передают...
В Україні чинний закон передбачає цілу низку причин для скасування пенсій або навіть повернення їх до бюджету. При цьому найчастіше пенсіонерам дають 10 днів для того, щоб поновити виплату, передають Патріоти України. Так, відповідно до Закону України ...