
Росія після часткового нафтового ембарго самостійно позбавляє себе газового ринку. Через відмову низка країн ЄС із порушенням контрактів платити за блакитне паливо в рублях "Газпром експорт" припинив постачання до Польщі, Болгарії, Фінляндії, Данії, а з 31 травня ще й Нідерланди, передають Патріоти України.
Роками Росія вселяла, що Україна – ненадійний транзитер газу, пропонувала низькі ціни для тих країн, які підтримували її політику. А напередодні масштабного вторгнення в Україну росіяни зовсім влаштували енергетичну кризу: перестали продавати блакитне паливо на вільному ринку та виконували лише довгострокові контракти.
Тепер вони порушують і їх. У Польщі, наприклад, контракт підписано до кінця 2022 року. І платити за газ згідно з ним потрібно доларами. Поляки перевели гроші, але не карбованці, а в тій валюті, яка передбачена у підписаних документах. Росія ж таку оплату приймати відмовилася і відключила газ. Те саме сталося і з Болгарією.
Володимир Омельченко, експерт з питань енергетики, додає: зараз ті країни, яким незаконно відключили блакитне паливо, мають можливість подати до суду проти "Газпрому" і застосувати ще й штрафні санкції. Росія мала права відключати газ.
Російська авіакомпанія «Азимут» заявила про критичну ситуацію на ринку авіаційного пального та закликала владу терміново втрутитися. Перевізник звернувся до Асоціації експлуатантів повітряного транспорту з проханням ініціювати звернення до Міністерства...
Посилення правил фінансового моніторингу призвело до того, що банки почали частіше перевіряти українців і блокувати їхні рахунки. А українці, які купують дороге майно за готівку, можуть зіткнутися з додатковими перевірками щодо походження коштів. У Дер...