
Росія після часткового нафтового ембарго самостійно позбавляє себе газового ринку. Через відмову низка країн ЄС із порушенням контрактів платити за блакитне паливо в рублях "Газпром експорт" припинив постачання до Польщі, Болгарії, Фінляндії, Данії, а з 31 травня ще й Нідерланди, передають Патріоти України.
Роками Росія вселяла, що Україна – ненадійний транзитер газу, пропонувала низькі ціни для тих країн, які підтримували її політику. А напередодні масштабного вторгнення в Україну росіяни зовсім влаштували енергетичну кризу: перестали продавати блакитне паливо на вільному ринку та виконували лише довгострокові контракти.
Тепер вони порушують і їх. У Польщі, наприклад, контракт підписано до кінця 2022 року. І платити за газ згідно з ним потрібно доларами. Поляки перевели гроші, але не карбованці, а в тій валюті, яка передбачена у підписаних документах. Росія ж таку оплату приймати відмовилася і відключила газ. Те саме сталося і з Болгарією.
Володимир Омельченко, експерт з питань енергетики, додає: зараз ті країни, яким незаконно відключили блакитне паливо, мають можливість подати до суду проти "Газпрому" і застосувати ще й штрафні санкції. Росія мала права відключати газ.
У той час як деяким українцям загрожує позбавлення пенсії по інвалідності, інші навпаки зможуть розраховувати на надбавку в 647 гривень щомісяця. Але для цього необхідно відповідати важливому критерію, передають Патріоти України. Як повідомляє видання ...
Російська авіакомпанія «Азимут» заявила про критичну ситуацію на ринку авіаційного пального та закликала владу терміново втрутитися. Перевізник звернувся до Асоціації експлуатантів повітряного транспорту з проханням ініціювати звернення до Міністерства...