У Росії може виникнути дефіцит пального. Причина - можливе введення в країні загороджувального мита, яке хоч і дозволить спочатку створити надлишки та знизити внутрішні ціни, в майбутньому може призвести до дефіциту ресурсу, передають Патріоти України.
Про це заявив глава "Газпром нефти" Олександр Дюков, передають росЗМІ. Він пояснив, що через різке збільшення мита:
"Загороджувальне мито на нафтопродукти, яке зараз обговорюється в уряді, на короткому відрізку часу може призвести до надлишку пального та зниження внутрішніх цін. Але якщо такі заходи будуть недостатньо точно прораховані, це може призвести до дефіциту на ринку моторних палив", – йдеться у повідомленні. .
Підвищити мито хочуть в десятки разів
15 вересня на нараді у віце-прем'єра РФ Олександра Новака за участю Міненерго та Мінфіну обговорювалося підвищення експортного мита для всіх нафтопродуктів. Таким чином, там вирішили домагатися стабілізації паливного ринку.
Підвищення ж планується значне – до 250 доларів за тонну для всіх нафтопродуктів. При тому, що на даний момент:
"Газпром нефть" стрімко втрачає доходи
Водночас, "Газпром нефть" – стрімко втрачає доходи через падіння продажів сировини. Чистий прибуток компанії впав на 43% за рік. Це свідчить про глибокі проблеми російської економіки.
Так, показник "Газпром нефти" в другому кварталі-2023 становив 140,1 млрд рублів (1,5 млрд). "Російський енергетичний сектор перебуває під сильним тиском західних санкцій, введених через дії Москви в Україні. Вони включають цінові обмеження та ембарго на закупівлю російської морської нафти", – повідомляє Reuters.
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...