Росіяни перестануть їздити на машинах? У РФ може початись дефіцит пального

У Росії може виникнути дефіцит пального. Причина - можливе введення в країні загороджувального мита, яке хоч і дозволить спочатку створити надлишки та знизити внутрішні ціни, в майбутньому може призвести до дефіциту ресурсу, передають Патріоти України.

Про це заявив глава "Газпром нефти" Олександр Дюков, передають росЗМІ. Він пояснив, що через різке збільшення мита:

  • знизиться ефективність нафтопереробних заводів у Росії;
  • відповідно, зменшаться обсяги переробки нафти;
  • в результаті це може призвести до нестачі палива.

"Загороджувальне мито на нафтопродукти, яке зараз обговорюється в уряді, на короткому відрізку часу може призвести до надлишку пального та зниження внутрішніх цін. Але якщо такі заходи будуть недостатньо точно прораховані, це може призвести до дефіциту на ринку моторних палив", – йдеться у повідомленні. .

Підвищити мито хочуть в десятки разів

15 вересня на нараді у віце-прем'єра РФ Олександра Новака за участю Міненерго та Мінфіну обговорювалося підвищення експортного мита для всіх нафтопродуктів. Таким чином, там вирішили домагатися стабілізації паливного ринку.

Підвищення ж планується значне – до 250 доларів за тонну для всіх нафтопродуктів. При тому, що на даний момент:

  • експортне мито для світлих нафтопродуктів та олій становить 6,4 долара за тонну;
  • для темних – 21,4 доларів за тонну.

"Газпром нефть" стрімко втрачає доходи

Водночас, "Газпром нефть" – стрімко втрачає доходи через падіння продажів сировини. Чистий прибуток компанії впав на 43% за рік. Це свідчить про глибокі проблеми російської економіки.

Так, показник "Газпром нефти" в другому кварталі-2023 становив 140,1 млрд рублів (1,5 млрд). "Російський енергетичний сектор перебуває під сильним тиском західних санкцій, введених через дії Москви в Україні. Вони включають цінові обмеження та ембарго на закупівлю російської морської нафти", – повідомляє Reuters.

Попереду кардинальні зміни: Українцям розповіли про ситуацію з нестачею автопалива

вівторок, 5 грудень 2023, 9:45

Блокування поляками кордону з Україною призвело до серйозної нестачі в країні автогазу - фактично вже виник дефіцит ресурсу. Погіршило ж ситуацію те, що в Україну не може потрапити не лише автогаз із, власне, Польщі, а й ресурс із країн Балтії - адже ...

В Україні здорожчає низка продуктів через блокаду кордону поляками: На що зростуть ціни

вівторок, 5 грудень 2023, 9:30

В Україні можуть зрости ціни на деякі продукти харчування через блокаду кордону польськими перевізниками. Йдеться про ті продукти, які не є традиційними для виробництва на території нашої країни, зокрема, фрукти та овочі. Також може збільшитися вартіст...