Росіяни заявили, що знайшли невідомий науці мінерал

Мінерал знайшли в отворах і тріщинах в кірці застиглої лави.

Вчені Санкт-Петербурзького державного університету знайшли на Камчатці (Росія) унікальний мінерал. Про це повідомляє "Комсомольская правда", передають Патріоти України.

Природну речовину виявила наукова група під керівництвом професора кафедри кристалографії Станіслава Філатова в районі Толбачіка. Ця місцевість складається з вулканічного масиву на сході Камчатки.

Мінерал знайшли в отворах і тріщинах в кірці застиглої лави. Завдяки технічному прогресу вчені оперативно досліджували і аналізували зразки петровіта. Мінерал петровіт отримав свою назву завдяки професору СПбДУ Томасу Георгійовичу Петрову. Він зі своїми учнями першим в світі створив технологію вирощування ювелірного малахіту.

Сам петровіт був знайдений на Камчатці і доставлений до Петербурга 20 років тому. Однак тільки недавно вченим вдалося встановити, що цей мінерал не має аналогів. Це стало можливим завдяки сучасному обладнанню.

Філатов підкреслив, що петровіт, імовірно, може використовуватися для виробництва натрій-іонних батарей - більш дешевої і ефективної заміни існуючих зараз літій-іонних. Однак це ще належить довести, спираючись на властивості петровіта в промисловому виробництві.

"Головна особливість петровіта полягає в тому, що атоми кисню, сірки, натрію і міді, з яких він складається, утворюють свого роду каркас, пронизаний порожнинами і каналами. Через ці канали можуть вільно пересуватися відносно дрібні атоми натрію", - розповів учений.

Українців змусять цілий рік платити абонплату за опалення та воду: Скільки грошей зберуть і куди витратять

вівторок, 24 листопад 2020, 17:58

В Україні повинні ввести абонентську плату за воду, опалення та вивезення сміття. Це передбачено вже ухваленим законом "Про житлово-комунальні послуги". У чинних тарифах витрати на утримання й ремонт інфраструктури не закладені, а з введенням абонентсь...

Хіти тижня. "Має значення не ціна, а те, скільки монет з золота, срібла або біткоїну у вас є": Відомий американський інвестор прогнозує "смерть" долара

вівторок, 24 листопад 2020, 17:00

Останні тижні спостерігається найвищі за кілька років курс біткоїну. А після економічних проблем, які виникли через пандемію, виріс попит на срібло і золото, що призвело до подорожчання цих дорогоцінних металів. Відомий американський інвестор, оглядач ...