Рубль оновив свій мінімум за 1,5 роки. Станом на 26 листопада курс російської валюти впав до 105 рублів за 1 долар, що востаннє спостерігалося лише у березні 2022 року. Про це пише Reuters, передають Патріоти України.
Рубль досяг 14,5 стосовно китайського юаня вперше з березня 2022 року. Тоді як російська валюта зафіксувала спад на 0,8% до 104,85 за долар. Це новий мінімум від березня 2022 року, першого місяця повномасштабної війни в Україні.
Дорожчає також і євро. Курс перетнув позначку в 110 рублів за євро. До того ж під час торгової сесії рубль досяг 105,79 за долар і 111,07 за євро.
Ситуацію на валютному ринку також прокоментував міністр фінансів Росії Антон Силуанов. Він заявив, що російський рубль приносить користь компаніям-експортерам, компенсуючи негативний вплив високої базової процентної ставки Центрального банку.
За даними росЗМІ, місцеві компанії-імпортери готуються до подальшого послаблення валюти. Деякі з них вже закладають у внутрішні розрахунки долар по 120-125 рублів, а рівень 110-120 руб/дол може бути досягнутий уже протягом найближчих півроку.
Девальвація рубля вдарить по заробітках трудових мігрантів, серед яких чимало туркменів, узбеків, вірмен, білорусів. Оскільки в Росії з ними розраховуються рублями, їхні доходи поступово ставатимуть співставними із зарплатами на батьківщині. Таким чином Росія відчує проблеми із кадрами, насамперед в таких сферах як ритейл, громадське харчування, клінінг.
Нагадаємо, російська валюта почала різко девальвувати після 21 листопада, коли США оголосили про нові санкції проти російського фінансового сектора. Крім того, російський економіст Ігор Ліпсіц вважає, що до 2026 року резерви Росії закінчаться, тоді влада буде змушена відбирати кошти у населення.
Українці залишаються найактивнішими іноземними покупцями житлової нерухомості в Польщі. У 2024 році вони придбали майже 9 тисяч квартир — це на 25% більше, ніж у 2023-му. Така динаміка не просто свідчить про зростання зацікавлення польським ринком — во...
Хоча влітку українцям не загрожує подорожчання природного газу, вже восени з ним можуть виникнути проблеми. Йдеться про його нестачу на опалювальний сезон 2025−2026 років, передають Патріоти України. Так, як свідчать дані Gas Infrastructure Europe, у п...