Розслаблятися не варто: У НБУ розповіли, коли зростуть тарифи на комуналку в Україні

Попри мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги, встановлений Верховною Радою, вартість комуналки все ж таки зростатиме. І почнеться зростання приблизно з другого півріччя 2023 року. Такий висновок можна зробити з прогнозу інфляційного звіту Національного банку за липень 2022 року, передають Патріоти України.

«Основний же внесок у значне зростання адміністративної інфляції на прогнозному горизонті матиме підвищення тарифів на комунальні послуги», — йдеться у прогнозі. У НБУ пишуть, що з огляду на високу соціальну значущість тарифів на комуналку, підвищення тарифів, ймовірно, буде поетапним та супроводжуватиметься розширенням соціальної підтримки.

Поки що тарифи на комунальні послуги в Україні залишаються незмінними, навіть попри зростання цін на енергоносії в усьому світі. І оскільки на сьогодні фіксація тарифів на тепло та газ на період воєнного стану стримує зростання загальної інфляції — темпи зростання вартості цих послуг сповільнилися відповідно до 1.2% г/г та 9.3% г/г, відображаючи ефекти високої бази порівняння.

«Таким чином, високі ціни на газ у світі практично не матимуть прямого впливу на споживчу інфляцію у поточному році», — повідомляють у Нацбанку. До кінця воєнного стану забороняється підвищувати тарифи на комунальні послуги для всіх категорій споживачів.

Не потрібно скуповувати долар: У Нацбанку розповіли українцям, як зберегти гроші

вівторок, 9 серпень 2022, 9:45

Національний банк України закликає українців не купувати долари і використовувати інші способи для збереження власних заощаджень - банківський депозит або покупка державних облігацій. Про це в інтерв'ю порталу "Главком" сказала перша заступник голови п...

Плани Путіна щодо переорієнтації економіки РФ на Китай приречені на провал: У The Spectator назвали причини

вівторок, 9 серпень 2022, 6:58

Плани російського президента Володимира Путіна щодо переорієнтації економіки РФ насамперед на Китай позбавлені як економічного, так і практичного сенсу. Бодай тому, що у 2021 році Росія експортувала до Китаю лише 16,5 млрд куб. м газу - що не йде в жод...