Розслаблятися не варто: У НБУ розповіли, коли зростуть тарифи на комуналку в Україні

Попри мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги, встановлений Верховною Радою, вартість комуналки все ж таки зростатиме. І почнеться зростання приблизно з другого півріччя 2023 року. Такий висновок можна зробити з прогнозу інфляційного звіту Національного банку за липень 2022 року, передають Патріоти України.

«Основний же внесок у значне зростання адміністративної інфляції на прогнозному горизонті матиме підвищення тарифів на комунальні послуги», — йдеться у прогнозі. У НБУ пишуть, що з огляду на високу соціальну значущість тарифів на комуналку, підвищення тарифів, ймовірно, буде поетапним та супроводжуватиметься розширенням соціальної підтримки.

Поки що тарифи на комунальні послуги в Україні залишаються незмінними, навіть попри зростання цін на енергоносії в усьому світі. І оскільки на сьогодні фіксація тарифів на тепло та газ на період воєнного стану стримує зростання загальної інфляції — темпи зростання вартості цих послуг сповільнилися відповідно до 1.2% г/г та 9.3% г/г, відображаючи ефекти високої бази порівняння.

«Таким чином, високі ціни на газ у світі практично не матимуть прямого впливу на споживчу інфляцію у поточному році», — повідомляють у Нацбанку. До кінця воєнного стану забороняється підвищувати тарифи на комунальні послуги для всіх категорій споживачів.

Деяким українцям відмовляють у відпустці та виплаті лікарняних: Названо причини

вівторок, 31 січень 2023, 16:52

Роботодавці можуть не відпускати працівників у відпустку у період воєнного стану. Однак за умови, що відразу після його відміни працівник зможе скористатися відпочинком, який йому належить. Про це повідомив голова адвокатського об'єднання "Кравець та п...

У пенсіонерів в Україні можуть відбирати до 50% виплати: Хто в зоні ризику

вівторок, 31 січень 2023, 15:59

В Україні існують законні підстави для урізання пенсійних виплат на 20% або 50%. Зокрема, відібрати частину пенсії можуть у пенсіонерів-боржників, передають Патріоти України. У такому разі кошти автоматично спрямують на оплату боргу. Як зазначено у зак...