Розслаблятися не варто: В Україні найближчим часом почне падати гривня

На думку експертів, в найближчі тижні курс під впливом сезонних факторів повернеться в коридор 28,5-29 грн/дол.

Нинішнє зміцнення гривні є тимчасовим перепочинком і в найближчі тижні повернеться до поступового падіння. Про це повідомляється на сторінці інвестгрупи ICU в Facebook, передають Патріоти України.

"Минулого тижня гривня здивувала різким посиленням. Ще в понеділок НБУ був змушений продати понад 70 млн дол. для стримування падіння національної валюти, а за підсумками тижня вона вже посилилася на 12% до 28,14 грн/дол. Звідки такий прихований ресурс у гривні, якій до кінця року пророкували тільки падіння? Відповідь досить тривіальна - це тимчасовий перепочинок", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що надлишковий попит на валюту, який виник в кінці жовтня після ситуації навколо Конституційного Суду і штовхав гривню донизу, досить швидко вичерпався. Крім того, іноземні інвестори знизили темпи виходу з українських ОВДП, зменшивши свої портфелі лише на 70 млн дол. на тиждень.

"Ці два фактори разом змінили вектор ринку. Вже в четвер НБУ став купувати 20 млн на день в резерви. Це трохи стримало зміцнення гривні, яке могло бути ще сильніше", - сказано в повідомленні. Експерти ICU на цьому тижні очікують подальшого збільшення пропозиції валюти, оскільки експортери готуються до сплати квартальних податків, продаючи долар.

За прогнозами експертів, НБУ буде викуповувати частину надлишку в резерви, але це навряд чи стримає гривню від подальшого зміцнення. "Тому курс гривні до долара може зміститися ще ближче до 28 грн / дол., але навряд чи перевищить цю позначку. Проте вже в найближчі тижні курс повернеться до поступового падіння і під впливом сезонних факторів повернеться в коридор 28,5-29 грн/дол", - йдеться в повідомленні.

Дуже важливий крок! Рада скасувала сплату ПДВ та мита при ввезенні дронів, тепловізорів та рацій

понеділок, 6 лютий 2023, 15:59

Верховна Рада звільнила від сплати мита та податку на додану вартість ввезення дронів, тепловізорів та рацій в країну, передають Патріоти України. "Рада схвалила наші законопроекти №8360/8361-д щодо звільнення від ПДВ та мита ввезення коптерів, теплові...

Впливає багато факторів: Аналітик спрогнозував, яким буде курс долара найближчими днями

понеділок, 6 лютий 2023, 15:30

Найближчими днями, з 6 до 10 лютого, у банках готівковий курс долара в Україні перебуватиме в коридорі від 39,60 до 41,00 грн/дол., а євро - від 42,20 до 44,20 грн/євро, передають Патріоти України. Такий прогноз зробив аналітик Олексій Козирєв, зазначи...