Ризики відключень світла зменшилися: В ЄС ухвалили важливе для української енергосистеми рішення

Україна зможе отримувати більше електроенергії з країн Європейського Союзу (ЄС), що допомагає збільшити шанси покриття дефіциту струму взимку. Континентальні європейські оператори передачі (ENTSO-E) 28 листопада оголосили про успішне завершення синхронізації української та європейської енергосистем, передають Патріоти України.

Пропускні можливості для імпорту струму з країн ЄС збільшилися з 1,2 ГВт до 1,7 ГВт. Про це повідомили в Міністерстві енергетики України, а також у НЕК "Укренерго". "Регіональна група ENTSO-E "Континентальна Європа" підтвердила повне виконання "Укренерго" каталогу заходів, що означає завершення проєкту синхронізації між українською енергосистемою та європейською континентальною мережею", – зазначили в "Укренерго".

Таким чином, статус синхронізації енергосистем офіційно змінено з "випробувального" на "постійний". У Міненерго пояснили, що це дозволить підвищити енергетичну безпеку України.

"З настанням холодів ворог посилив атаки на нашу енергетичну інфраструктуру. У таких умовах наявність резервів та можливостей імпортувати великі обсяги електроенергії з країн ЄС – важливий інструмент для підтримки енергосистеми та її стійкості", – наголосив міністр енергетики Герман Галущенко.

Рішення ENTSO-E також прокоментував прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. "Україна зможе імпортувати до 1700 МВт електроенергії з Європи. Це додаткові 500 МВт, які допоможуть нам покрити можливий дефіцит взимку! Розширюємо наші енергетичні можливості. Протидіємо російським варварам, які хочуть занурити нас у темряву. Дякуємо європейським партнерам за підтримку", – зазначив голова уряду.

Екстрена синхронізація української енергосистеми з європейською відбулася 16 березня 2022 року після трьох тижнів автономної роботи за умов повномасштабної російської агресії. Українська енергосистема об'єдналася з європейською на 1,5 року раніше від запланованого терміну.

США конфіскують у багатих росіян 700 млн доларів - за порушення санкцій карають банкірів та юристів

п’ятниця, 23 лютий 2024, 10:42

США через суди конфіскують у росіян 700 мільйонів доларів і висунула звинувачення понад 70 особам за порушення міжнародних санкцій. Серед звинувачених: банкіри та юристи, які сприяли обходу санкцій, передають Патріоти України. Про це йдеться в заяві Мі...

Блокада кордону з Польщею триває: Чи чекати здорожчання продуктів в Україні та як це вдарить по Європі

п’ятниця, 23 лютий 2024, 9:32

Блокада польськими фермерами кордону шкодить обом країнам. Водночас Україна повністю забезпечує себе продуктами, тому цінових змін не очікується. Про це в коментарі "РБК-Україна" сказав Олег Хоменко, генеральний директор "Українського клубу аграрного б...