Санкції не працюють? Росія адаптувалася до міжнародних обмежень і збільшила нафтові доходи на 50%

Минулого місяці російський бюджет отримав майже на 50% більше доходів від продажу нафти, ніж за травень 2023 року. Це пояснюється тим, що ціни на нафту зросли, а РФ адаптувалась до західних санкцій. Про це пише Bloomberg.

Згідно з розрахунками видання, зробленими на основі даних Мінфіну РФ, у травні податки від нафти зросли до 632,5 млрд рублів (7,1 млрд доларів). Водночас у російському міністерстві повідомили, що загальні надходження від нафти та газу зросли на 39% – до 793,7 млрд рублів.

Такий сплеск доходів відбувся після зростання цін на нафту марки Urals, яка є ключовою експортною сумішшю Росії, зазначає видання.

"Різке зростання доходів пов’язане з підвищенням цін на нафту марки Urals. Міністерство розрахувало травневі податки, виходячи з ціни Urals у 74,98 долара за барель, порівняно з 58,63 долара рік тому. Дисконт до світової ціни нафти марки Brent скоротився, навіть попри обмеження цін, запроваджене країнами "Великої сімки"", – пише агентство.

Санкції країн G7 спрямовані на зменшення надходження нафтодоларів в Росію шляхом обмеження її доступу до західних судноплавних та страхових послуг. При цьому російську нафту зберігають на світовому ринку.

Однак РФ пристосувалася до обмежень, в тому числі і до заборони ЄС на імпорт російської нафти. Росія використовує величезний тіньовий флот танкерів та продає свою нафту азійським клієнтам, отримуючи таким чином ключові для фінансування своєї війни проти України нафтодолари.

Молочка перетворюється для більшості українців на розкіш: Експерти прогнозують подальше зростання цін

субота, 27 липень 2024, 19:00

У червні зростання цін на продукти прискорилося і стало найбільшим з початку 2024 року, нагадують Патріоти України. Восени ще подорожчають п’ять категорій продуктів, серед них і молоко. . Скільки зараз коштує молоко в Україні та чому ціна на нього зро...

В Україні різко змінилася кількість пенсіонерів: Що відбувається

субота, 27 липень 2024, 17:35

В Україні, незважаючи на старіння населення, кількість пенсіонерів знижується вже впродовж багатьох років. Наприклад, ще в січні 2020-го, згідно з даними ПФУ, їх було 11,3 млн. За весь час їхня кількість незначно зростала всього кілька разів: у квітні ...