Санкції "не шкодять"? Низка російських авіакомпаній припинила польоти

Дев'ять російських авіакомпаній зупинили польоти у 2022 році. Чотирьом з них "Росавіація" призупинила дію сертифіката експлуатанта, а ще одній - зовсім анулювала. Про це пише "Коммерсантъ", передають Патріоти України.

Видання зазначає, що за попередні 5 років у Росії було п'ять випадків припинення роботи місцевих авіаперевізників, які призвели до анулювання сертифіката експлуатанта. Це основний документ, що дозволяє авіакомпанії здійснювати польоти.

Мова йде про авіакомпанії SkyGates; "Камчатка"; "Бистрольот"; "Скол"; "Роствертол Авіа"; пов'язану з туроператором Coral Travel чартерну Royal Flight; бізнес-оператора "Сіріус аеро"; і двох вантажних перевізників, що входять у ДК "Волга-Днєпр" - "Атран" і AirBridgeCargo.

У більшості випадків припинення польотів пов'язане з санкціями, введеними через вторгнення Росії в Україну. Так, три сертифікати були зупинені у 2022 році безпосередньо через санкції - за заявою самих перевізників.

Наприклад, авіакомпанії "Камчатка" в США відмовили в покупці трьох літаків Cessna Grand Caravan. Два Boeing 747 а/к SkyGates, що займала третє місце за обсягом вантажоперевезень в РФ, тепер експлуатуються в Азербайджані афілійованою Silk Way West Airlines.

Санкт-Петербурзька компанія "Бистрольот" планувала літати під брендом FlyFast на літаках Hawker Beechcraft, але позбулася сертифіката через їхню відсутність.

А компанія "Роствертол Авіа", що входить в структуру "Ростєха", не змогла використовувати вертольоти Мі-2 через проблеми із запчастинами. У 2022 році також втратила сертифікат компанія "Скол" із Калінінграда, що знаходиться в стадії банкрутства, проте "Росавіація" заборонила їй використовувати повітряні судна ще в 2021 році.

За словами експертів, Royal Flight, який пов'язаний з турецькими туроператорами і зберіг в РФ всього два літаки, навряд чи буде здатний повернутися на ринок. За даними "Коммерсантъ", в реєстрі "Росавіації" зараз є 114 перевізників, але дві третини пасажиропотоку забезпечують п'ять найбільших авіакомпаній. На думку експертів, надалі відхід з ринку чекає на невеликі регіональні перевізники, яким "доведеться ліквідуватися або переходити під крило більших конкурентів".

Дефіцит на професіоналів: Експерти розповіли, кому пропонують найвищі зарплати в Україні

неділя, 28 травень 2023, 17:28

Найбільшим попитом на українському ринку праці в 2023 році користуються кваліфіковані кадри. Роботодавці змагаються за професіоналів із досвідом та пропонують їм високі зарплати, передають Патріоти України. Які зарплати. Середній рівень зарплати цієї в...

США уникли катастрофічного дефолту - президент Байден

неділя, 28 травень 2023, 14:54

Президент США Джо Байден досягнув принципової домовленості з Конгресом щодо підвищення ліміту держборгу, що дозволить країні нівелювати загрозу дефолту. Про це повідомляє пресслужба Білого дому, передають Патріоти України. Зазначається, що Байден і спі...