Санкції в дії: 14 танкерів з російською нафтою застрягли дорогою в Індію

Більше десятка танкерів, завантажених 10 мільйонами барелів російської нафти сорту Sokol, тижнями стоять на мілині біля узбережжя Південної Кореї. Продукцію не вдається продати через санкції США і проблеми з оплатою, пише Reuters з посиланням на дані двох трейдерів та інформацію щодо судноплавства, передають Патріоти України.

Йдеться про обсяги, що дорівнюють 1,3 мільйона метричних тонн. Вони становлять більш ніж місячний обсяг (за 45 днів) видобутку проекту "Сахалін-1", колись флагманського підприємства американської компанії Exxon Mobil, яка вийшла з Росії після вторгнення Москви в Україну.

"Відвантаження нафти для Indian Oil Corp (IOC.NS) затримується через проблеми з оплатою, що змушує найбільший нафтопереробний завод Індії використовувати свої запаси та купувати більше нафти на Близькому Сході", – йдеться у публікації.

Зазначено, що компанія не очікує найближчим часом отримати жодних поставок Sokol через розбіжності щодо того, в якій валюті буде здійснюватися оплата.

Агентство вказує, що труднощі з продажем нафти вказаного сорту є однією з найсерйозніших проблем, з якими зіткнулася Москва після запровадження санкцій Заходу, і одним з найсерйозніших перебоїв в експорті російської нафти за останні два роки.

"Сахалін-1" був однією з перших пострадянських угод у Росії, укладених в рамках домовленостей про розподіл продукції. Коли Exxon Mobil пішла у 2022 році, видобуток впав майже до нуля і відтоді не відновився повністю, йдеться у статті. Минулого року Сполучені Штати наклали санкції на кілька суден і компаній, причетних до транспортування нафти Sokol.

Розробники позиціонують свою технологію як екологічний прорив: У США навчилися виробляти авіапаливо з коров’ячого гною

понеділок, 22 червень 2026, 18:39

Американський стартап Circularity Fuels заявив про успішний запуск першого у світі пілотного заводу, який перетворює коров’ячий гній на синтетичне авіаційне паливо, передають Патріоти України з посиланням на PiataAuto. . Останніми роками науковці акти...

Трамп промахнувся: Санкції США лише прискорили технологічний стрибок Китаю, - The Economist

понеділок, 22 червень 2026, 16:56

Попри жорсткі санкції США на постачання передових мікросхем, у Китаї почався новий масштабний етап розвитку штучного інтелекту та робототехніки. Китайські розробники зуміли компенсувати дефіцит обладнання завдяки унікальній алгоритмічній ефективності, ...