СБУ під час обшуків у гірничо-металургійному комбінаті "АрселорМіттал Кривий Ріг" вилучила машину безперервного лиття заготовок №3 та окремі елементи обладнання. Проект будівництва 2-х таких машин для потреб підприємства коштує 150 млн доларів, зазначають Патріоти України.
Також силовики вилучили велику кількість ділових паперів, зокрема технічну документацію щодо об'єкта "машина безперервного лиття заготовок №3", первинну бухгалтерську документацію, а також договори із підрядниками комбінату, які залучаються до виготовлення цієї машини. Один із топ-менеджерів "АрселорМіттал Кривий Ріг" зазначив, що машина – незакінчений об'єкт. Про це повідомляє "Громадське".
"Тобто зараз ми не можемо вести роботи, добудувати машину. Інвестиції на стопі, це 150 мільйонів доларів", — зазначив співрозмовник.
Головний юрисконсульт підприємства Артем Філіп'єв записав відеозвернення, у якому розповів, що вчора вранці на територію підприємства прийшли 18 співробітників СБУ, їх супроводжували співробітники Державної служби надзвичайної ситуації, а також Державної служби радіологічного контролю.
"Найбільша увага співробітників СБУ була прикута до документів щодо фінансово-господарських відносин нашої компанії у рамках цього будівництва. Це проект вартістю 150 мільйонів доларів – одна з найбільших інвестицій в економіку нашої країни. І яке відношення він має до екоциду, мені важко зрозуміти", — зазначив Філіп'єв.
За його словами, під час обшуку проводилися заходи радіологічного контролю, зокрема на машині безперервного лиття заготовок №3 проводились виміри радіаційного фону.
"Всі ці виміри, і це зафіксовано в протоколі обшуку, вказують на те, що радіаційний фон знаходиться у межах норми", — сказав головний юрисконсульт "АрселорМіттал Кривий Ріг".
Він зазначив, що екоцид — "надзвичайно серйозний злочин не просто проти національної безпеки, а й миру та безпеки людства", за який у Кримінальному кодексі України передбачено позбавлення волі на строк від 8-ми до 15-ти років.
Юрисконсульт підприємства підкреслив, що "АрселорМіттал Кривий Ріг", як і раніше, готовий до співпраці з державними органами влади, і що під час обшуків, які закінчилися близько третьої ночі, підприємство надало всі документи та "повне сприяння у зборі інформації, попри навіть численні порушення, допущені під час обшуку". Про які саме порушення йдеться, головний юрисконсульт не уточнив.
"Я хотів би сказати, що, напевно, цей день увійде в історію України. Новою точкою відліку у відносинах між цією державою та інвесторами. Я хочу закликати усіх небайдужих звернути на цю ситуацію увагу", — наголосив Філіп'єв.
Німецький фонд Diakonie з березня 2023 року розпочав другий етап фінансової допомоги українцям. Гроші можуть отримати біженці у Польщі, які прибили до країни після 24 лютого 2022-го, передають Патріоти України. Той член сім'ї, які звернеться за допомог...
Французька мережа будівельних гіпермаркетів Leroy Merlin вирішила передати всі свої магазини в Росії місцевому менеджменту. Про це йдеться у заяві власника мережі групи ADEO. "Після понад 18 років діяльності в Росії передача контролю на мережею Leroy M...