Шахраї крадуть гроші з карток українців, користуючись проблемами зі зв'язком: Як працює схема

Шахраї знайшли спосіб, як скористатися проблемами зі зв'язком в українців. Зловмисники представляються жертвам робітниками компаній-операторів і просять назвати відправлений на телефон код, передають Патріоти України.

При цьому коли людина цей код називає, шахраї отримують доступ до особистого кабінету на сайті оператора. Після цього вони можуть скористатися функцією перевипуску SIM-карти, розповіла OBOZREVATEL Олеся Данильченко, заступниці директора Української міжбанківської асоціації платіжної системи ЄМА.

"Ідея в тому, щоб примусити людину продиктувати той код, який вона отримала від оператора в SMS або повідомленні на месенджері. А якщо людина дає цей код, то значить, що відбувалася реєстрація в кабінеті мобільного оператора і для підтвердження входу або реєстрації потрібен код, який надсилають на пристрій. Коли людина цей код розголошує, зловмисник вводить його і отримує доступ до кабінету. Раніше була можливість у особистих кабінетах, певно, вона й зараз є, якщо це неконтрактний абонент, перевипуску SIM-карти. Тобто для зручності клієнтів зроблено, щоб у випадку втрати картки можна було віддалено зробити", – пояснила експертка.

Справа в тому, що потім людина, яка є справжнім власником номера, не має доступа до своєї SIM-карти, а зловмисники мають. І всі підтвердження у інтернет-банкінг починають надходити на пристрій вже зловмисника. У свою чергу справжній власник картки не бачить інформації і не знає, що відбувається.

"Він (власник SIM-карти. – Ред.) просто може подумати, що в нього проблеми із зв'язком, бо зараз нікого це не здивує, в нас постійно проблеми із цим. Це така багатокрокова схема для того, щоб на себе, на зловмисника, перевести отримання підтвердження для входу. Тоді вже можна заходити в онлайн-банкінг і проводити якісь операції там, відновлювати паролі та ін. Навіть якщо шахраї не знають паролі від онлайн-банкінгу, але знають якісь дані, наприклад, номер телефону, то за цими даними можуть відновити пароль для входу", – зазначила Данильченко.

Ця схема є дуже небезпечною, додала експертка. Справа в тому, що якщо людина встрачає доступ до свого номера і в результаті до онлайн-банкінгу, то шахраї можуть не тільки зняти кошти, які були на тій картці, а також збільшити розмір кридитної лінії, прибрати всі обмеження для зняття та ін.

Джерело: Обозреватель

В Україні відкрилися вакансії для тих, хто вміє користуватись ChatGPT: Кого шукають роботодавці

неділя, 26 березень 2023, 18:05

ChatGPT за два місяці подолав планку у 2 млн користувачів. Штучний інтелект став реальною загрозою для представників багатьох спеціальностей, яких він може витіснити з ринку. Однак, поки ШІ тестується та вивчається, роботодавці все частіше шукають спів...

Українцям готують закон про конфіскацію землі: Хто ризикує залишитись без свого наділу

неділя, 26 березень 2023, 17:45

В Україні невдовзі можуть змінитись правила землекористування. Законом може бути передбачена конфіскація землі в одних користувачів та передача цієї землі іншим користувачам, передають Патріоти України. Законопроект № 9086, який містить такі положення,...