Шалений удар! В Україні прискорилося зростання цін на основні продукти - в НБУ пояснили, чому все дорожчає

Продукти в Україні дорожчають все стрімкіше, особливо це помітно на темпах зростання цін на сирі продукти харчування – за рік вони пришвидшилися до 22,2%. Це пояснюється поганою врожайністю торік та непогодою у квітні, коли формується новий врожай. Про це повідомили в Національному банку України (НБУ), зазначаючи, що загальна інфляція в Україні становить 15,1%. Фінрегулятор назвав, які саме групи товарів дорожчали в квітні найактивніше, передають Патріоти України.

"Швидше дорожчали борошно й крупи, фрукти та овочі (насамперед борщового набору) через низьку пропозицію якісної продукції. Додатковим чинником було й зміщення сезонності попиту на окремі продукти харчування, передусім яйця, через Великдень, що цьогоріч припав на квітень (у 2024 році – на травень). Водночас надходження імпортної продовольчої продукції та тепличних овочів дещо стримували зростання цін", – йдеться в повідомленні.

При цьому базова інфляція в квітні сповільнилася до 12,1%, хоча темпи зростання цін на оброблені продовольчі товари у квітні не змінилися і залишилися на рівні 17,3%. Зокрема подорожчання продовольчої сировини та подальше зростання оплати праці позначилися на стрімкості зростання цін на хліб і хлібопродукти, а також м'ясопродукти.

Також минулого місяця на 19,5% зросли адміністративно-регульовані ціни. Зокрема підакцизні товари дорожчали через

  • зростання виробничих витрат;
  • податкові зміни для виробників та імпортерів тютюнової продукції,
  • посилення заходів боротьби з тіньовою пропозицією.

Водночас зміцнення курсу гривні до долара дозволило послабити тиск на ціни фармацевтичної продукції, медичних товарів і обладнання. Також через це до 3,7% сповільнилися темпи зростання цін на пальне.

Непродовольча інфляція сповільнилася до 3,8% – також через збереження стійкої ситуації на валютному ринку. На доволі високому рівні 14,6% залишилися темпи зростання вартості послуг, що передусім пов’язано з подальшим зростанням зарплат і стійким споживчим попитом. Втім зростання цін на деякі послуги навіть уповільнилося, зокрема на особистий догляд та страхування.

Пощастить не всім: Експерт пояснив, хто зможе з липня отримувати виплати у 4500 грн щомісяця

середа, 14 травень 2025, 18:43

Всупереч сповільненню інфляції ціни в Україні продовжують зростати, тому уряд вирішив надавати громадянам з низьким рівнем доходу базову соціальну допомогу. Це передбачено Порядком реалізації експериментального проєкту щодо надання базової соціальної д...

Якщо Пенсійний фонд не зарахував до стажу частину трудового періоду: Українцям пояснили, як діяти

середа, 14 травень 2025, 16:47

В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...