Шантаж набирає обертів. Росія пригрозила ЄС новою газовою кризою - від України відмовляються, а потужності не вистачає

У Росії попередили ЄС про те, що газова криза в Європі може повторюватися через те, що Європі не вистачає близько 25 млрд кубометрів для компенсації потреб. З іншого боку "Газпром" майже в два рази знизив поставки через українську ГТС і сам же спровокував енергетичну кризу в Європі, передають Патріоти України.

"Попередження" Європі в черговий раз озвучив віцепрем'єр РФ Олександр Новак в інтерв'ю російському телебаченню, передає "Інтерфакс". "Ми готові до діалогу, про це теж президент говорив, ми готові сісти з нашими європейськими партнерами, колегами, і тут йдеться не тільки про поточний газовий сезон, така ситуація можлива, що може повторитися", – заявив Новак.

Що відбувається на тлі?

Президент РФ Володимир Путін заявляє про те, що українську ГТС нібито не можна використовувати з великими обсягами, бо вона "лусне". Але при цьому ще в минулому році "Газпром" поставляв в два рази більше, а тепер, напередодні запуску "Північного потоку-2", позиція кардинально змінилася.

Якими можуть бути реальні мотиви Росії?

В українському "Нафтогазі" впевнені, що росіяни просто скористалися можливістю, обмежили поставки і влаштували масштабну енергетичну кризу в Європі. Зробили це заради досягнення двох цілей:

  • відмовитися від біржі і ринкових механізмів в Європі, а перейти на довгострокові контракти з "Газпромом";
  • змусити Європу прискорити процедуру запуску "Північного потоку-2" і не вводити обмеження.

Така ситуація збіглася з новою політикою США, автором якої є американський лідер Джо Байден. Він вирішив не вводити санкції проти оператора "Північного потоку-2". Законодавці США залишили санкції, але введуть їх тільки якщо РФ буде використовувати газ як зброю політичного впливу. І хоча це вже відбувається, американці вважають за краще цю ситуацію не помічати.

Джерело: Обозреватель

Нові виплати від держави: Ось кому нарахують 1000 грн і як отримати

четвер, 25 червень 2026, 19:24

Пенсіонери мають низку пільг, зокрема, вони можуть не сплачувати податок на землю. Водночас в Україні запроваджують нову програму підтримки аграріїв, спрямовану на зміцнення одного з ключових секторів економіки. Фермери зможуть отримати до 1000 грн на ...

Українське зерно могло стати платою за "Шахеди" для Росії: Спливли подробиці поставок до Ірану

четвер, 25 червень 2026, 19:10

Служба безпеки України (СБУ) ймовірно розслідує схему постачання українського зерна до Ірану в обхід чинних обмежень на торгівлю з іранськими резидентами. За версією слідства, це зерно могло використовуватися як частина розрахунків Росії за безпілотник...