Ще одна категорія українців зможе вийти на пенсію достроково: Кого торкнеться

Більшість українців виходять на пенсію після настання пенсійного віку (60 років). Можна продовжувати працювати і накопичувати собі стаж, щоб у майбутньому розраховувати на вищі виплати. Є також категорії громадян, які можуть вийти на пенсію достроково за певних умов. Серед них – українські військові,передають Патріоти України.

Право на достроковий вихід на пенсію мають військовослужбовці, начальницький та рядовий склад органів внутрішніх справ, а також поліцейські, які брали участь у бойових діях.

Вік для дострокового виходу на пенсію повинен складати для чоловіків - 55 років, для жінок - 50. Ще потрібно накопичити відповідний розмір страхового стажу: не менше 25 років для чоловіків, і не менше 20 років для жінок.

Як оформити дострокову пенсію: перелік документів

Якщо всі умови для досягнення певного віку та накопичення необхідного розміру страхового стажу виконані, тоді Пенсійному фонду необхідно надати такі папери

  • паспорт;
  • документ, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • документи про стаж;
  • документи, що засвідчують особливий статус особистості, а саме посвідчення учасника бойових дій та довідка про період (періоди) участі у бойових діях.

Також майбутньому пенсіонеру необхідно особисто відвідати сервісний центр ПФУ та подати заяву про призначення дострокової пенсії або зробити це онлайн, надавши скановані копії документів, які відповідають оригіналам документів через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України. Для цього буде потрібно кваліфікований електронний підпис або електронна система BankID.

Важливо знати, що служба в армії в період бойових дій зараховується до стажу роботи на підставі довідок територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, які видаються у порядку, визначеному Міноборони. Всі ці довідки при оформленні пенсії також потрібно мати при собі.

Грошей на високі пенсії для всіх немає? Прокурорам в Україні виплачують по 21 тис., а суддям - 96 тис.

субота, 10 червень 2023, 9:48

В Україні середня пенсія на початок року становила 4,6 тис. грн. Грошей на значне підвищення виплат немає. При цьому залишаються групи "особливих" пенсіонерів, серед яких прокурори (в середньому одержують 21,5 тис. грн) та судді (отримують 96 тис. грн)...

Чи можна отримати субсидію за наявності заборгованості за комуналку: Юристи пояснили нюанси

субота, 10 червень 2023, 8:44

В Україні через складну економічну ситуацію багато громадян отримують субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, передають Патріоти України. Житлова субсидія не призначається, у тому числі на наступний період, якщо домогосподарство має прострочену ...