Ще один "ніж у спину" Путіну: Казахстан готується експортувати нафту в обхід Росії

Казахстан почне експортувати частину своєї нафти в обхід Росії. Зокрема, 1,5 млн тонн на рік збираються продавати через азербайджанський трубопровід, який веде до турецького порту Джейхан,, передають Патріоти України.

За даними агентства, казахстанська державна нафтова компанія "Казмунайгаз" веде попередні переговори із торговим підрозділом азербайджанської державної компанії SOCAR.

Йдеться про дозвіл на продаж 1,5 млн. тонн казахстанської нафти на рік через трубопровід Баку – Тбілісі – Джейхан. Це порівняно невеликий обсяг. Остаточний контракт має бути підписаний наприкінці серпня, а постачання розпочнеться ще за місяць, повідомляють джерела агентства.

Крім того, ще 3,5 млн тонн казахстанської нафти на рік можуть почати надходити 2023 року іншим азербайджанським трубопроводом – до грузинського чорноморського порту Супса. У такому разі обсяги прокачування нафти в обхід Росії зростуть до 100 тис. барелів на добу, або 8% від загальної кількості.

Поки що експорт казахстанської нафти переважно йде трубопроводами "Каспійського трубопровідного консорціуму" (КТК), що ведуть до Новоросійська (РФ). Але у липні російський суд пригрозив закрити КТК. У результаті уряд Казахстану вирішив як запобіжний засіб укладати контракти з іншими транспортувальниками.

В Україні власників генераторів можуть оштрафувати на 500 тис. грн: Хто опиниться в зоні ризику

п’ятниця, 2 грудень 2022, 22:14

Українці, які користуються генераторами, можуть отримати штрафи, сума яких досягає 500 тис. грн. Справа в тому, що зберігати пальне для генератора без відповідної ліцензії не можна, а підприємствам узагалі потрібно оформляти спеціальні документи. Про т...

Підіграє Кремлю: Орбан заявив, що накладе вето на план ЄС надати Україні 18 млрд євро

п’ятниця, 2 грудень 2022, 18:23

Угорщина продовжуватиме виступати проти плану Європейського Союзу щодо надання Україні пакету допомоги в розмірі 18 млрд євро у 2023 році, передають Патріоти України. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан визнав, що Україні потрібна допомога, але нагол...