Ще один удар для Москви: В Австрії таємно розробили документ про відмову від російського газу


Міністр енергетики Австрії Леоноре Гевесслер представила законопроект, який передбачає повну відмову від російського газу до 2028 року. Фактично РФ втратить останнього великого покупця блакитного палива у Європі, передають Патріоти України.

Про це пише газета Kleine Zeitung, у розпорядженні якої опинився цей документ. З нього випливає, що постачальників газу зобов'яжуть надавати докази того, що кожен рік вони збільшують частку палива, придбаного не в Росії. До 2028 року частка неросійського газу в країні має досягти 100%.

У лютому 2024-го частка поставок із РФ у загальному газовому імпорті Австрії становила 87%, тоді як два роки тому цей показник дорівнював 79%. У лютому Гевесслер заявила про плани вивчити варіанти виходу із довгострокових контрактів між OMV та "Газпромом".

Вони діють до 2040 року. Пізніше в OMV заявили, що для відмови від російського газу законодавцям треба створити правову основу, за необхідності компанія зможе постачати споживачам в Австрії на 100% неросійський газ. Як зазначав у березні міністр закордонних справ республіки Александер Шалленберг, Австрія планує до 2027 року повністю відмовитись від російського газу.

Ситуація з відключеннями світла стане ще гіршою: Ось в якому місяці доведеться найтяжче

середа, 29 травень 2024, 18:30

Влітку в українській енергосистемі очікується дефіцит – українці вже перетнули мінімум споживання електроенергії, тому надалі воно лише збільшуватиметься. Найтяжче прийдеться у липні – саме в цьому місяці очікується найбільше споживання при зменшенні г...

Побутова техніка, вироблена для Україні, продається у РФ, - росЗМІ

середа, 29 травень 2024, 13:29

Побутова техніка відомих західних компаній, вироблена для українського ринку, зокрема Bosch, Delonghi і Philips, почала з'являтися у РФ через маркетплейси і мережі магазинів електроніки. Про це повідомляє російське видання "Комерсант", передають Патріо...