Влітку цього року хлібна галузь зіткнулася з проблемами через складну ситуацію з постачанням електроенергії. Експерти попереджали, що це також вплине на ціну хліба, передають Патріоти України.
Тим часом ціни на пшеницю на світових ринках продовжують стрімко зростати. «Світова ціна на пшеницю зростає через нестачу продукції, спричинену посухою в Європі, США та інших регіонах. Пропозиція знижується, але попит на продовольчу пшеницю залишається високим», — заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук в коментарі Komersant.Info.
За його словами, втрати врожаю через посуху у нашій країні не настільки значні, але вони все ж знижують експортний потенціал. А в умовах глобальних проблем попит на українську пшеницю також залишається високим, що дозволяє очікувати подальшого підвищення цін на неї протягом кількох місяців.
Марчук зазначає, що ціна на пшеницю в Україні впливає лише на 20% собівартості хліба. Основні чинники подорожчання — це енергетичні витрати, які значно зросли через блекаути. «Електроенергія стала дорожчою через використання альтернативних джерел живлення, таких як генератори, що підвищує витрати на виробництво хліба у 4−5 разів», — пояснив він.
Ще один вагомий фактор — інфляція, що зростає. Так, за серпень інфляція склала понад 7,5%, що безпосередньо вплинуло на цінову політику. У 2024 році хліб вже подорожчав на 14% і найближчими місяцями ціни зростатимуть на на 2−3% щомісяця.
Також на ціну хліба впливає коливання курсу валют. Експерт наголошує, що у випадку подальшого зміцнення долара це позначиться на собівартості продукції, адже значна частина технічних матеріалів для хлібопекарських заводів закуповується за кордоном. А у випадку зростання цін на нафту піднімуться й акцизи, що додатково вплине на логістичні витрати
Так що зростання цін обумовлені як глобальними факторами, так і внутрішніми проблемами.
Протягом двох останніх років в Україні тариф на електричну енергію підвищували від 1 червня. Втім, цього року, припускають в Кабміні, після завершення опалювального сезону вартість світла може не змінюватися. Про це повідомляє ”24 Канал” із посиланням ...
Політик Олег Рибачук, голова ГО "Центр спільних дій", віцепрем’єр-міністр України з питань євроінтеграції (2005) в інтерв'ю ведучому програми "Студія Захід" Антону Борковському зазначив, що зять Дональда Трампа знайшов через Amazon теорію тарифної полі...