Латвія до кінця жовтня 2024 року вимагає або зареєструвати автомобілі з білоруськими номерами, або вивезти їх із країни, інакше транспортні засоби будуть конфісковані. Таке рішення є частиною санкцій ЄС, спрямованих проти Білорусі за її підтримку російської агресії в Україні, передають Патріоти України.
Відповідні поправки були прийняті та передані на засідання Сейму, повідомляє Baltnews. Згідно з новим законопроєктом, власники автомобілів із білоруськими номерами, що перебувають на території Латвії, мають дві опції: або зареєструвати свої транспортні засоби в Латвії, або вивезти їх із країни до 31 жовтня 2024 року.
Інакше автомобілі будуть конфісковані владою. Ці заходи стали продовженням вже чинної заборони, яка з 16 липня не дозволяє автомобілям із білоруськими номерами в'їжджати до Латвії. Тоді влада також анонсувала подальше посилення обмежень, що заборонять рух таких автомобілів територією країни.
Не тільки Латвія, але й інші країни Балтії вже раніше ввели аналогічні заходи. З 16 серпня 2024 року Литва повністю заборонила в'їзд на свою територію автомобілям, зареєстрованим у Білорусі, незалежно від громадянства власника чи водія. Рішення було ухвалено в рамках посилення санкцій Європейського Союзу проти Білорусі через її допомогу Росії у війні проти України.
З липня цього року країни Балтії – Латвія, Литва та Естонія – координовано посилили санкції проти Білорусі. Зокрема, вони заборонили ввезення білоруських транспортних засобів на свої території, що є частиною ширших санкційних заходів, запроваджених ЄС.
Введення заборони на в'їзд білоруських автомобілів є частиною стратегії ЄС, спрямованої на посилення тиску на Білорусь, яка підтримує Росію у її військовій агресії проти України. Європейська Рада ввела санкції на різні сектори білоруської економіки, включаючи торгівлю, послуги та транспорт. Основна мета таких заходів – запобігти використанню Білорусі як платформи для обходу санкцій проти Росії.
Важливо зазначити, що Латвія стала однією з перших країн, яка посилила контроль за автомобілями з білоруськими номерами. Подібні дії відображають загальну політику країн Балтії щодо обмеження впливу Білорусі на їх економіку та безпеку.
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...