Ціна на блакитне паливо та його транспортування кусається, тож все більше споживачів переходять на альтернативні методи опалення своїх осель - встановлюють дров'яні котли, передають Патріоти України.
Зазвичай роблять це влітку, аби бути готовим до початку холодів. Вінничанин Борис Петрук поділився лайфхаками використання дров, аби їх якнайдовше вистачало.
«За зиму на опалення хати я витрачаю 10−12 складометрів дров. Це все залежить від розмірів будинку та необхідного господареві температурного режиму. Дрова — це те паливо, яке відновлюється. Тут є ще один позитивний момент: попіл після спалених дров — це відмінне добриво для рослин і прекрасний засіб для боротьби зі шкідниками, — розповідає господар. — А якщо дотримуватись кількох правил, то дров вистачатиме надовше.
Насамперед їх потрібно правильно закласти у котел. Якщо пірамідкою, то вони стрімко згорять. Я раджу перший ряд викласти рівно, а в другому кожну дровину зміщувати у будь-яку сторону на 10 сантиметрів, щоб вийшов виступ. І так у наступних рядах. А з краю останнього виступу потрібно покласти трохи паперу і запалити.
Від того, яка порода дерев застосовується, залежить і віддача тепла, і період горіння. Щільна порода віддає більше тепла — це акація, дуб, береза, ясен. М'яка розколюється на вугілля і швидко згасає".
Відключення електроенергії, що зачепило Іспанію, Португалію та Францію, було спричинене несправністю в іспанській електромережі, що своєю чергою пов’язано з «рідкісним атмосферним явищем». Про це заявив португальський мережевий оператор REN, пише Sky n...
Адміністрація Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) ООН продовжила виплати українським пенсіонерам, особам з інвалідністю та тим, хто не має права на пенсію. Вони продовжуватимуть отримувати допомогу від організації та української влади в розмірі до ...