На час війни українцям пообіцяли не нараховувати штрафи та пеню за несплату рахунків, а також не вимикати постачання газу, води, електроенергії тощо. На питання, які хвилюють більшість українців, відповіла міністерка соціальної політики України Марина Лазебна, передають Патріоти України.
При цьому очільниця Мінсоцу попрохала всіх, хто має змогу в ці скрутні часи заплатити комуналку, зробити це. Адже служби ЖКГ зараз працюють на межі можливостей. У деяких регіонах комунальники змушені виходити на роботу навіть під обстрілами окупантів, щоб забезпечити громадянам постачання води, електрики та тепло в їхніх домівках. Тож оплата комунальних послуг зараз є свого роду внеском в оборону країни та її майбутню перемогу.
Також марина Лазебна дала відповідь на одне з найпопулярніших питань українських споживачів компослуг: чи будуть нараховувати субсидії, якщо не платити за комуналку. Міністерка повідомила, що всі види соціальних послуг, в тому числі і субсидії, держава сплачуватиме регулярно й у повному обсязі.
Варто зазначити, що за правилами споживача можуть позбавити субсидії, якщо у нього є заборгованість понад 680 грн протягом більш ніж три місяці. Та оскільки субсидію платять лише до закінчення опалювального сезону, тобто до травня, то аналіз заборгованостей проводитимуть вже після його завершення. А це означає, що громадяни зможуть отримати всі субсидійні виплати, передбачені на опалювальний сезон 2021/2022.
Через відключення світла та нестачу бензину припинилися постачання товарів широкого спектру у роздрібній мережі. Проблеми з електрикою та паливом в окупованому Севастополі призвели до того, що там закрилася частина магазинів та ринків, перестав ходити ...
Українська система соцвиплат роками алишалась складною. Але проблема навіть не в цьому: сім'ї з подібним рівнем доходів могли отримувати різний обсяг підтримки залежно від того, до якої категорії належали. Саме тому Міністерство соціальної політики поч...