Зміцнення гривні зупинилося, так як Мінфін перестав продавати 5-річні держоблігації, які користувалися високим попитом у нерезидентів. Однак, поки немає і різких причин для падіння нацвалюти, передають Патріоти України. Пропонуємо до уваги ключові прогнози:
Агентство очікує, що новий уряд України продовжить реалізовувати макроекономічні реформи.
У МВФ при перерахунку ВВП України для 2019 року МВФ використовували середньорічний курс 26,75 грн / $.
«Сильний мандат нового уряду, більш чіткі зобов’язання з проведення реформ і кроки по ослабленню напруженості у відносинах з Росією сприяють відновленню економіки», — йдеться в звіті Oxford Economics.
«Оскільки перспектива земельної реформи стає більш визначеною, ми підвищуємо наш прогноз зростання економіки і курсу гривні. Тепер очікуємо зростання ВВП на 3,2% в 2020 році з подальшим прискоренням до 3,6% ВВП в 2021 році. Ми також прогнозуємо курс 26,5 грн / $ на кінець 2019 року і 27,5 грн / $ до кінця 2020 го «, — відзначають аналітики банку.
Згідно з консенсус-прогнозом Мінекономрозвитку, середньорічний обмінний курс гривні до долара складе 26,3 грн / $.
«Що стосується курсу гривні, на нього впливають притоки інвестицій в держоблігації. В цілому ми очікуємо, що до кінця року вартість долара дещо зросте і складе 26 гривень «, — сказав голова правління Citibank в Україні Олександр МакУортер.
«Позитивний вплив надають, зокрема, сприятлива кон’юнктура на товари українського експорту, низькі світові ціни на нафту і природний газ, зростання перерахувань від трудових мігрантів, зниження градуса торгового конфлікту між США і Китаєм». — сказав старший макроекономічний аналітик Райффайзен Банк Аваль Михайло Ребрик.
Серед ризиків для економіки України аналітики JP Morgan відзначають суди по Приватбанку, узгодження нової програми з МВФ.
Сьогодні смартфон став безальтернативним помічником у справах і спілкуванні, однак саме через нього українці дедалі частіше потрапляють у тенета телефонних шахраїв. Правоохоронці працюють над протидією, проте загроза все ще залишається високою. Про те,...
Національний банк прогнозує зниження економічного зростання до 3,1% з 3,6%, що може вплинути на українську економіку. Про це в ефірі "Ми-Україна" розповів економіст Олег Устенко, передають Патріоти України. Експерт додав, що пів відсотка в українській ...