Що буде з курсом долара під час блекауту та чого чекати українцям у грудні - прогноз банкіра

У разі блекауту в Україні на початку грудня можливе зниження готівкового курсу долара та зміцнення гривні до 39,5-40 грн/дол. Це пов'язано з тим, що в умовах невизначеності з енергопостачанням громадяни віддають перевагу запасу готівкової гривні, передають Патріоти України.

Якщо ж тривалого блекауту не буде, готівковий курс залишається в межах 40-41 грн/дол. Такий прогноз у коментарі "Обозревателю" надав директор департаменту казначейства Cominbank Герман Марченко.

"Зараз тактично, на період "енергетичних" обережностей, українці вважають за краще тримати достатній запас готівкової гривні. Таким чином, зараз немає ознак ажіотажу на готівкову іноземну валюту", – зазначив він.

Досвід кінця листопада змусив українців підготуватися до більш тривалих відключень світла, зокрема запастися гривневою готівкою. Банківський сектор також готується до блекаутів тривалістю 5-10 днів.

"Головна мета: зробити все, щоб громадяни могли отримати всі необхідні банківські послуги, зняти потрібну суму грошей. Вочевидь, в умовах тривалого блекауту громадянам знадобиться гривнева готівка. Підвищений попит на гривню може призвести до зміцнення гривні на час блекауту... Існує ймовірність зниження курсу долара до 39,5-40 грн. Але після енергетичної стабілізації курс найбільш очікувано повернеться до 40-41 грн/дол.", – вважає Марченко.

За відсутності блекауту наступного тижня (5-11 грудня) курс валют залишатиметься досить стабільним, упевнений експерт. За його словами, економічних причин для принципової зміни вартості долара немає.

"Ринок "живий" і статики на ньому фактично не буває. Цілком допустимі незначні коливання курсу в межах 50-70 копійок за один долар. Це є цілком прийнятним в умовах війни", – пояснив банкір.

Він також перерахував суто економічні чинники, які впливатимуть на валютний ринок. Це:

  • фінансова допомога країн-партнерів;
  • зниження попиту на готівковий долар та, відповідно, зростання попиту на гривню;
  • зниження обсягів імпорту через погіршення економічних очікувань населення;
  • продовження роботи "зернового коридору" та валютні надходження до держбюджету.

Під ударом "палаци Путіна": Під час візиту Зеленського Британія оголосила про нові санкції проти Росії

середа, 8 лютий 2023, 15:53

У середу, 8 лютого, коли президент України Володимир Зеленський здійснює візит до Лондона, британський уряд запровадив нові санкції проти Росії. Вони поширюються на підприємства, які постачають військове обладнання, а також на фізичних осіб та одну орг...

Виробництво, ремонт і спільні розробки військової техніки та боєприпасів: "Укроборонпром" і чеська компанія VOP CZ підписали стратегічну угоду

середа, 8 лютий 2023, 14:25

Досягнуті дмовленості є частиною угоди про створення спільного оборонного кластера України з Чеською Республікою. 6 лютого державний концерн "Укроборонпром" і чеський виробник військової техніки компанія VOP CZ підписали угоду про виробництво, ремонт і...