Що буде з тарифами на газ: У Кабміні ухвалили рішення напередодні важкого опалювального сезону

Кабмін продовжив дію Положення про спеціальні обов'язки (ПСО) на ринку природного газу до 30 квітня 2023 року. Таким чином ціна на блакитне паливо для виробників тепла на цей період залишиться незмінною, що дозволить місцевій владі не підвищувати тарифи на тепло і воду для населення. Про це в Telegram повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, передають Патріоти України.

Він зазначив: це рішення "дозволить забезпечити надійне та безперебійне постачання природного газу та надійність функціонування ринку газу в Україні".

"Уряд продовжив термін дії ПСО на ринку природного газу до 30 квітня 2023 року. Тобто ціна на блакитне паливо для виробників тепла на цей період залишиться незмінною, що дозволяє не підвищувати тарифи на тепло та воду для населення місцевій владі", – сказав прем'єр.

При цьому він наголосив: нині Україна разом з Європою готується до складного опалювального сезону. У процесі чого "враховує всі можливі сценарії, які може підступно реалізувати Росія".

Як відомо, до кінця воєнного стану та ще пів року після цього в Україні заборонено підвищувати тарифи на комунальні послуги. Зростати не будуть ціни на газ, опалення та гарячу воду. Тобто електрика, холодна вода, водовідведення, утримання територій та інше все ж таки можуть подорожчати.

Зі свого ж боку, "Нафтогаз" уже уточнював, що тариф на газ для побутових споживачів залишиться на рівні 7,96 грн за кубометр. У матеріалах компанії зазначено, що така ціна діятиме до 1 травня 2023 року, незалежно від того, чи скасують до цього моменту воєнний стан.

Ляпас Путіну? Час не настав: Лукашенко не захотів переводити Білорусь на єдину валюту з Росією

понеділок, 29 травень 2023, 16:30

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко не захотів переводити країну на єдину валюту з Росією. За словами Лукашенка, це питання "не сьогоднішнього дня". Таку заяву самопроголошений президент Білорусі зробив під час зустрічі з головою центробанку Росії...

Українцям перерахують пенсії через лічені дні: Збільшення може досягти 1200 грн на місяць

понеділок, 29 травень 2023, 15:38

В Україні у червні перерахують виплати працюючим пенсіонерам. Перерахунок відбудеться заднім числом (мав пройти у квітні, але затримався через відсутність статистики). Українці на заслуженому відпочинку, які продовжили працювати, отримають у червні гро...