Що буде з тарифами на газ: Українцям розповіли, чи перерахують вартість кубометра

Ціни на газ для населення залишаться незмінними протягом опалювального сезону. Підвищення тарифів не планується, і українці платитимуть за газ за старими річними тарифами, передають Патріоти України.

Про це повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов у коментарі ЗМІ. Він заявив, що Україна накопичила достатньо газу, аби впевнено пройти зиму без необхідності підвищення тарифів для громадян.

"Ціни на газ залишаться незмінними, і населення може бути спокійним щодо опалення у своїх домівках. Нафтогаз розуміє потребу підтримати людей, а також дотримується мораторію на підвищення цін", – сказав Чернишов.

На сьогодні в Україні діють фіксовані річні тарифи на газ, які встановили дев'ять постачальників. Більшість українців обслуговуються "Нафтогазом" і сплачують 7,96 грн за кубометр. Для трьох осіб, які використовують газ тільки для приготування їжі, це означає, що щомісяця на оплату піде 78,8 грн (за споживання 9,9 кубометра).

Загалом на ринку представлено кілька тарифних пропозицій, зокрема місячні та річні, де ціна за кубометр варіюється від 7,79 до 9,99 грн. Нижче представлено тарифи деяких постачальників:

  • "Енерджі трейд груп" – 7,799 грн за кубометр (місячна пропозиція – 9,977 грн за кубометр);
  • "ГК "Нафтогаз України" – 7,96 грн за кубометр;
  • "Прикарпат енерго трейд" – 7,98 грн за кубометр;
  • "Львівенергозбут" – 8,2 грн за кубометр (місячна пропозиція – 19,6 грн за кубометр).

Олексій Чернишов також наголосив на важливості енергоефективних заходів, особливо в зимовий період. Він підкреслив, що всі українці повинні звертати увагу на енергозбереження як у побуті, так і в промисловості, щоб зменшити споживання енергоресурсів та витрати на комунальні послуги.

Ще одним значущим досягненням "Нафтогазу" є підвищення видобутку природного газу. З початку року компанія забезпечила 7% зростання видобутку, що дозволить у 2023 році досягти рівня 14,9 млрд кубометрів. Це критично важливо для забезпечення стабільності ринку та покриття потреб українських домогосподарств і підприємств, зокрема виробників тепла.

Для уникнення можливих переплат українцям рекомендують щомісяця, з 1 по 5 число, передавати показники лічильників газу. Абоненти "Нафтогазу" можуть зробити це через чат-бот gas.ua, по телефону або за допомогою SMS. Несвоєчасна передача показників може призвести до нарахування за середнім споживанням, що може перевищити реальні витрати газу.

Якщо показники не подаються вчасно, газовики нараховують оплату за середніми плановими обсягами, що може не відповідати реальному споживанню. Навіть якщо приміщення не використовується або в ньому ніхто не живе, слід подбати про нульові показники або повідомити оператора. Це дозволить уникнути непотрібних нарахувань та заборгованостей.

Пік пройдено? - Нацбанк почав знижувати курси долара і євро

вівторок, 23 червень 2026, 22:18

Національний банк України зміцнив курс гривні відносно долара і євро. Про це свідчать дані на сайті регулятора у вівторок, 23 червня, передають Патріоти України. Так, офіційний курс долара у вівторок становитиме 44,8819 гривень (-0,0274). У свою чергу ...

Графіки повернуться? В Україні фіксують дефіцит електроенергії через спеку

вівторок, 23 червень 2026, 22:14

В Україні вже фіксуються перші ознаки так званого “сезону літніх відключень” електроенергії. У низці районів Києва 22 червня відбулися аварійні знеструмлення, що знову актуалізувало питання стабільності енергосистеми в умовах спеки, передають Патріоти ...