Ціни на газ для населення залишаться незмінними протягом опалювального сезону. Підвищення тарифів не планується, і українці платитимуть за газ за старими річними тарифами, передають Патріоти України.
Про це повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов у коментарі ЗМІ. Він заявив, що Україна накопичила достатньо газу, аби впевнено пройти зиму без необхідності підвищення тарифів для громадян.
"Ціни на газ залишаться незмінними, і населення може бути спокійним щодо опалення у своїх домівках. Нафтогаз розуміє потребу підтримати людей, а також дотримується мораторію на підвищення цін", – сказав Чернишов.
На сьогодні в Україні діють фіксовані річні тарифи на газ, які встановили дев'ять постачальників. Більшість українців обслуговуються "Нафтогазом" і сплачують 7,96 грн за кубометр. Для трьох осіб, які використовують газ тільки для приготування їжі, це означає, що щомісяця на оплату піде 78,8 грн (за споживання 9,9 кубометра).
Загалом на ринку представлено кілька тарифних пропозицій, зокрема місячні та річні, де ціна за кубометр варіюється від 7,79 до 9,99 грн. Нижче представлено тарифи деяких постачальників:
Олексій Чернишов також наголосив на важливості енергоефективних заходів, особливо в зимовий період. Він підкреслив, що всі українці повинні звертати увагу на енергозбереження як у побуті, так і в промисловості, щоб зменшити споживання енергоресурсів та витрати на комунальні послуги.
Ще одним значущим досягненням "Нафтогазу" є підвищення видобутку природного газу. З початку року компанія забезпечила 7% зростання видобутку, що дозволить у 2023 році досягти рівня 14,9 млрд кубометрів. Це критично важливо для забезпечення стабільності ринку та покриття потреб українських домогосподарств і підприємств, зокрема виробників тепла.
Для уникнення можливих переплат українцям рекомендують щомісяця, з 1 по 5 число, передавати показники лічильників газу. Абоненти "Нафтогазу" можуть зробити це через чат-бот gas.ua, по телефону або за допомогою SMS. Несвоєчасна передача показників може призвести до нарахування за середнім споживанням, що може перевищити реальні витрати газу.
Якщо показники не подаються вчасно, газовики нараховують оплату за середніми плановими обсягами, що може не відповідати реальному споживанню. Навіть якщо приміщення не використовується або в ньому ніхто не живе, слід подбати про нульові показники або повідомити оператора. Це дозволить уникнути непотрібних нарахувань та заборгованостей.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...