У 2020 році доходи нижче законодавчо встановленого прожиткового мінімуму у 2078,4 гривень на місяць отримували 0,6 млн (1,6%) громадян України, що більше, ніж у 2019 році (0,4 млн осіб, 1,1%), передають Патріоти України.
При цьому доходи нижче фактичного прожиткового мінімуму отримували 8,8 млн (23,2%) громадян України. Розмір фактичного мінімуму становив 3847,2 гривень на місяць. У 2019 році доходи нижче мінімуму отримали 23,1% громадян.
При цьому Держстат зазначає, що рівень бідності в останні роки постійно знижувався і 2020 рік вибивається із загальної тенденції.
За даними Держстату, у 2020 році доходи 20% найбільш забезпечених українців перевищували доходи 20% найменш забезпечених в 3,5 рази.
"Квінтильний коефіцієнт диференціації доходів населення-співвідношення мінімального рівня доходів серед найбільш забезпечених 20% населення до максимального рівня доходів серед найменш забезпечених 20% населення, ранжованого за показником середньодушових еквівалентних доходів", – зазначають у Держстаті.
Довідка: Квінтильний коефіцієнт фондів – це співвідношення сумарних доходів 20% найбільш і 20% найменш забезпеченого населення.
Європейська комісія оцінює, чи може вона ухвалити законодавство, яке забороняє фірмам ЄС підписувати нові контракти на російське викопне паливо, а також працює над правовими варіантами, які дозволять компаніям ЄС розривати контракти на постачання газу ...
Українські фермери продовжують накручувати ціни на буряки. Вартість овочу вже значно зросла порівняно з минулим тижнем, а порівняно з минулим роком, то ціни вищі вже у 2,5 раза. При цьому торгові мережі вже повідомляють про дефіцит цього коренеплоду. П...