У 2020 році доходи нижче законодавчо встановленого прожиткового мінімуму у 2078,4 гривень на місяць отримували 0,6 млн (1,6%) громадян України, що більше, ніж у 2019 році (0,4 млн осіб, 1,1%), передають Патріоти України.
При цьому доходи нижче фактичного прожиткового мінімуму отримували 8,8 млн (23,2%) громадян України. Розмір фактичного мінімуму становив 3847,2 гривень на місяць. У 2019 році доходи нижче мінімуму отримали 23,1% громадян.
При цьому Держстат зазначає, що рівень бідності в останні роки постійно знижувався і 2020 рік вибивається із загальної тенденції.
За даними Держстату, у 2020 році доходи 20% найбільш забезпечених українців перевищували доходи 20% найменш забезпечених в 3,5 рази.
"Квінтильний коефіцієнт диференціації доходів населення-співвідношення мінімального рівня доходів серед найбільш забезпечених 20% населення до максимального рівня доходів серед найменш забезпечених 20% населення, ранжованого за показником середньодушових еквівалентних доходів", – зазначають у Держстаті.
Довідка: Квінтильний коефіцієнт фондів – це співвідношення сумарних доходів 20% найбільш і 20% найменш забезпеченого населення.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...