Що трапилось 30 травня: Міненерго назвало причину наймасштабнішого з зими відключення світла в Україні

Постраждало 2 000 000 абонентів у 12 областях

У вівторок вдень сталося наймасштабніше з лютого відключення світла, яке торкнулося майже двох мільйонів абонентів у 12 областях.

Масове тимчасове відключення світла в Україні, що сталося у вівторок, 30 травня вдень, торкнулося майже двох мільйонів абонентів. Воно відбулося через розсинхронізацію енергетичної системи, повідомили у Міністерстві енергетики України.

Зазначається, що близько 13:00 у оператора системи передачі електроенергії сталася надзвичайна ситуація, відбулася через розсинхронізацію енергосистеми. Внаслідок цього відбулися аварійні відключення та тимчасове знеструмлення абонентів.

Без світла одночасно залишилися майже два мільйони абонентів у 12 областях - Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Києві та на Київщині, а також у Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Харківській, Хмельницькій та Черкаській областях.

У Міненерго відзначили, що це найбільша кількість одночасно знеструмлених споживачів з лютого. Однак сьогодні це сталося не через масовані обстріли чи влучання в енергетичну інфраструктуру.

Також повідомляється, що наразі генерація повністю покриває потреби споживачів, відключення абонентів не планувалися.

Японія надала Україні гранти на 22 млрд грн: Як їх вже розподілив уряд

неділя, 24 вересень 2023, 23:20

Україна отримала велику допомогу від Японського агентства міжнародного співробітництва JIСА. В уряді назвали напрямки та відомства, куди спрямують кошти. JIСА надало Україні гранти на загальну суму 21,83 мільярда гривень. Кабінет міністрів окреслив нап...

Платіжки за транспортування газу українцям перерахують за тиждень: Скільки доведеться платити з жовтня

неділя, 24 вересень 2023, 21:30

В Україні з 1 жовтня змінять правила розрахунку мінімальної витрати на транспортування газу. За новими правилами газові компанії зменшать суми для частини українців, передають Патріоти України. Як пише видання ГазПравда, Нацкомісія з питань енергетики...